در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با Convention های رابطه های One-to-Many در Entity Framework Core #3 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با convention دوم و سوم صحبت کردیم.

بررسی چهارمین convention در پیاده‌سازی relationship ها در Entity Framework Core

و اما تعریف کردن relationship ها به طور کامل در هر دو entity و همچنین تعریف یک foreign key proprty در dependent entity یک relationship از نوع one-to-many را ایجاد میکند. این موضوع در کد زیر نشان داده شده است.

public class Student
{
  public int Id { get; set; }
  public string Name { get; set; }

  public int GradeId { get; set; }
  public Grade Grade { get; set; }
}

public class Grade
{
  public int GradeId { get; set; }
  public string GradeName { get; set; }

  public ICollection<Student> Students { get; set; }
}

همانطور که در این مثال می بینید Student شامل یک foreign key property به نام GradeId می باشد که از نوع int است. علاوه بر این یک reference navigation property با نام Grade نیز ساخته شده است.

بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم دیدن کنید.

در آن سمت رابطه نیز Grade شامل یک collection navigation property از نوع ICollection<student> می باشد. این پیاده سازی باعث ایجاد شدن یک relationship از نوع one-to-many می شود. در این relationship ستون foreign key در جدول Students به صورت NotNull می باشد. تصویر زیر این موضوع را نشان میدهد.

دقت کنید که در این مثال ستون مربوط به foreign key از نوع NotNull می باشد. اگر می‌خواهید که GradeId به عنوان ستون مربوط به foreign key از Nullable باشد کافی است که از Nullable<int> و یا int? استفاده کنیم. این موضوع در کد زیر نشان داده شده است.

public class Student
{
  public int Id { get; set; }
  public string Name { get; set; }

  public int? GradeId { get; set; } 
  public Grade Grade { get; set; }
}

خب در این قسمت نیز این آموزش از وبسایت پرووید را به اتمام می ‌رسانیم. در این آموزش در رابطه با convention هایی که به منظور پیاده‌سازی relationship های one-to-many در Entity Framework Core وجود دارند صحبت کردیم. اگر entity class های شما از این convention ها تبعیت نمی ‌کنند می توانید با استفاده از Fluent API و پیکربندی های مختلفی که میتوان در آن انجام داد relationship های one-to-many ایجاد کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Entity Framework Core 2.0

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Entity Framework Core 2.0 دیدن کنید.

دقت کنید که در بسته های آموزش Entity Framework Core از وبسایت پرووید در رابطه با این موضوع صحبت شده است. علاوه بر این پیاده سازی relationship هایی از نوع many-to-many در Entity Framework Core نیازمند پیکربندی های بیشتری می باشد. این موضوع نیز در بسته ی ویدیویی آموزش Entity Framework Core از وبسایت پرووید بررسی شده است. از همین جهت از شما دعوت می‌کنیم که از این بسته های آموزشی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *