با سومین قسمت از سری آموزشی “5 اشتباه رایج در HTML5” از وبسایت پرووید در خدمت شما هستیم. در این قسمت در رابطه با کارایی صحبت می کنیم. به ادامه ی مطلب بروید.

انتظار کارایی بالا داشتن

بدون شک HTML5 قابلیت های بسیار زیادی را اضافه کرد که در نسخه های قبلی HTML به هیچ وجه وجود نداشتند. در رابطه با این قابلیت ها در بسته ی جامع آموزش HTML5 از وبسایت پرووید صحبت کرده ایم. اما نکته ی مهم اینجاست که با قابلیت های زیادی مسئولیت زیاد هم بوجود می آید.

امروزه، رفته رفته کاربرد اسمارت فون ها و تبلت ها بیش از پیش می شود و اغلب افراد با استفاده از این وسائل به دنیای وب سر می زنند. بدون شک اشتباه است که فکر کنیم کارایی HTML5 بر روی یک سیستم رو میزی و یک موبایل یکسان خواهد بود. بسیاری از شرکت های بزرگ همچون فیسبوک دچار این اشتباه شدند و مشکلاتی را برای کاربرانی که از موبایل و تبلیت استفاده می کردند بوجود آوردند. با این وجود، شرکت هایی هم هستند که در عرصه ی توسعه ی بازی های تحت وب فعالیت دارند و با استفاده از قابلیت های HTML5، صفحاتی را می سازند که بسیار قوی و دارای کارایی بالایی هستند.

بنابراین، اگر فکر می کنید که قرار است برنامه های تحت وب شما بر روی تبلت ها و اسمارت فون ها هم به خوبی جواب بدهد، به موضوع کارایی در HTML5 دقت بیشتری کنید و تصور نکنید که کارایی یک برنامه ی تحت وب چه در یک سیستم رو میزی و یک موبایل یکسان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *