در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با 5 اشتباه رایج در HTML5 – قسمت دوم صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

انتظار داشتن سازگاری بین مرورگرهای مختلف

بدون شک در HTML5 ویژگی ها و قابلیت های بسیار زیادی اضافه شد. قابلیت های HTML5 به هیچ وجه قابل قیاس با ورژن های قبلی HTML نیست. در واقع می توان به HTML5 به عنوان یه نسخه ی پیشرفته از HTML نگاه کرد که لایه ای از کدهای جاوا اسکریپت بر روی آن قرار گرفته است.

با تمام این قابلیت ها، هنوز هم مشکلاتی در سازگاری بین مرورگرهای مختلف وجود دارد. از آغاز کار، مرورگرهای مختلف تگ های HTML را به صورت های مختلف تفسیر می کردند و به نمایش در می آوردند. این موضوع هنوز هم در HTML5 به قوت خود باقی است. به عنوان مثال، انیمیشن ها که یکی از قابلیت های جدید HTML5 هستند فقط در مرورگر کروم و اوپرا پشتیبانی می شود، و یا مثلاً قابلیت Web Notification که به منظور با خبر کردن کاربر از رخ دادن اتفاقی بیرون از page جاری هست (به عنوان مثال رسیدن یک ایمیل) در اینترنت اکسپلورر پشتیبانی نمی شود.

بنابراین، به عنوان یک توسعه ی دهنده ی تحت وب می بایست مسائل سازگاری بین مرورگرها را حتی با HTML5 در نظر بگیرید و سعی کنید که به منظور به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، راهکارهایی را عملی کنید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد.  لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش اشتباه رایج در استفاده از HTML5 مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *