در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #9 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #9: Delayed Durability

قبل از اینکه در رابطه با این قابلیت صحبت کنیم، باید موضوع مهم را مطرح کنیم. در بانک های اطلاعاتی، تغییرات اعمال شده بر روی داده ها به صورت مستقیم اعمال نمی شود. به عبارت دیگر، تغییرات در ابتدا در یک فایل Log نوشته شده و در زمان دیگری بر روی داده ها اعمال می شوند. این موضوع را WAL که مخفف Write Ahead Logging می نامیم. بنابراین، تا زمانی که رکوردهای فایل Log بر روی داده ها اعمال نشوند، کنترل به برنامه بر نمی گردد. این موضوع نیز با نام Hardening مطرح می شود.

Delayed durability

حال که تعریف این موضوع مشخص شد، قابلیت Delayed Durability را معرفی می کنیم. این قابلیت علی رغم موضوع پاراگراف قبل، قبل از اعمال رکوردهای Log بر روی بانک اطلاعاتی، کنترل را به برنامه بر می گرداند. این روش باعث می شود که سرعت کار به شدت بالا برود. مشکلی که در استفاده از این روش وجود دارد زیر سوال رفتن Recoverability می باشد.

در صورت بروز مشکل قبل از اعمال رکوردهای Log بر روی بانک اطلاعاتی، تمامی تراکنش های فایل Log از بین می روند. با این وجود، اگر سیستم شما به دلیل سرعت پایین Logging دچار مشکل می شود، استفاده از این قابلیت می تواند کلیدی باشد.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *