در قسمت نهم از سری آموزش “10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014” از وبسایت پرووید در رابطه با قابلیت Delayed Durability صحبت می کنیم. به ادامه ی مطلب بروید.

Delayed Durability

قبل از اینکه در رابطه با این قابلیت صحبت کنیم، باید موضوع مهم را مطرح کنیم. در بانک های اطلاعاتی، تغییرات اعمال شده بر روی داده ها به صورت مستقیم اعمال نمی شود. به عبارت دیگر، تغییرات در ابتدا در یک فایل Log نوشته شده و در زمان دیگری بر روی داده ها اعمال می شوند. این موضوع را WAL که مخفف Write Ahead Logging می نامیم. بنابراین، تا زمانی که رکوردهای فایل Log بر روی داده ها اعمال نشوند، کنترل به برنامه بر نمی گردد. این موضوع نیز با نام Hardening مطرح می شود.

Delayed durability

حال که تعریف این موضوع مشخص شد، قابلیت Delayed Durability را معرفی می کنیم. این قابلیت علی رغم موضوع پاراگراف قبل، قبل از اعمال رکوردهای Log بر روی بانک اطلاعاتی، کنترل را به برنامه بر می گرداند. این روش باعث می شود که سرعت کار به شدت بالا برود. مشکلی که در استفاده از این روش وجود دارد زیر سوال رفتن Recoverability می باشد.

در صورت بروز مشکل قبل از اعمال رکوردهای Log بر روی بانک اطلاعاتی، تمامی تراکنش های فایل Log از بین می روند. با این وجود، اگر سیستم شما به دلیل سرعت پایین Logging دچار مشکل می شود، استفاده از این قابلیت می تواند کلیدی باشد.

در قسمت بعدی از این سری آموزش در رابطه با بافرهای SSD صحبت می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *