در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #8 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #8: مدیر منابع ورودی / خروجی (Resource Governor for I/O)

در قسمت هفتم از این سری آموزشی، قابلیت Resource Governor for I/O را معرفی کردیم و دیدیم که با استفاده از آن می توان تعداد حداقل و حداکثر خواندن و نوشتن از دیسک را در یک پردازش کنترل کرد.

همانطور که گفته شد، پارامتر MIN_IOPS_PER_VOLUME می تواند تعداد حداقل و MAX_IOPS_PER_VOLUME تعداد حداکثر خواندن و نوشتن را کنترل کند. اما منظور از تعداد حداکثر این نیست که کوئری هایی که بیش از این مقدار خواندن و نوشتن دارند نمی توانند اجرا شوند. این پارامتر کنترل می کند که این نوع کوئری ها، عملیات I/O دیسک را به صورت انحصاری قبضه نکنند.

Resource Governor IO control continued

به عبارت دیگر، کوئری های حجیم سیستم هنوز هم اجرا می شوند ولی در کنار آنها کوئری های دیگر نیز اجرا می شوند. یکی از نکات مثبت در رابطه با این قابلیت در این است که تعدادی دستور خواندن و نوشتن را برای مدیر سیستم رزرو می کند تا در صورت بروز مشکل در سیستم، اشکال زدایی به راحتی انجام شود. با استفاده از این قابلیت، حتی هنگامی که سیستم Overload شده باشد نیز، مدیر سیستم می تواند دستورات خواندن و نوشتن خود را انجام دهد.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *