در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #5 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #5: قرار دادن فایل های داده در Azure

کاری که این قابلیت از اس کیو ال سرور 2014 انجام می دهد دقیقاً از اسمش پیدا است. با استفاده از این قابلیت، شما بانک اطلاعاتی را دارید که در دیتا سنتر محلی قرار گرفته است، در حالی که فایل های داده در سرورهای Azure هستند. این قابلیت می تواند عمل Migration را بهبود ببخشد.

یکی از مشکلات این روش، کاهش عملکرد آن در بارهای کاری بالا است. زمانی که مرتباً با بانک اطلاعاتی سر و کار دارید، تراکنش انجام می دهید و در نتیجه نیاز دارید داده ها در شبکه ی اینترنت انتقال بدهید، این قابلیت سرعت کار را پایین می آورد.

SQL Server Data Files in Azure

یک روش بهتر در استفاده از این قابلیت، قرار دادن فایل های داده ای در یک ماشین مجازی Azure در همان دیتا سنتر محلی است. به علاوه، این روش می تواند یک محدودیت دیگر را نیز از بین ببرد: وجود نهایتاً شانزده دیسک در یک ماشین مجازی Azure. با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست که نگران این محدودیت باشید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

2 نظر برای “10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #5”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *