در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #4 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #4: ماشین مجازی اژور (Azure VM)

کلمه ی VM به معنی ماشین مجازی (Virtual Machine) است. در دنیای بانک های اطلاعاتی موضوع Availability (در دسترس بودن) بسیار مهم است. عواملی که ممکن است این شاخص را زیر سوال ببرد ممکن است خرابی سرور، از بین رفتن یکی از منابع ذخیره سازی و یا هر عامل دیگری باشد.

به منظور افزایش قابلیت در دسترس بودن می توان از عمل Replicate (کپی برداری) استفاده کرد. در ساده ترین شکل خود، کپی برداری می تواند کپی کردن یک سری فایل در دو مکان متفاوت باشد تا در صورت از بین رفتن مکان اول، به سرعت از دومین مکان استفاده شود و سیستم در دسترس باقی بماند.

Azure VMs for Availability replicas

در اس کیو ال سرور 2َ014 می توان با استفاده از ماشین های مجازی Azure، کار کپی برداری را به راحتی انجام داد. این قابلیت با استفاده از تعریف یک Availability Group در Azure استفاده می شود. فقط کافی است که یک ماشین مجازی تعریف کنید و از این قابلیت استفاده کنید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *