در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #2 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #2: In-Memory OLTP

در دنیای بانک های اطلاعاتی، قابلیت OLTP یک موضوع جا افتاده است. در اس کیو ال سرور 2014، قابلیت جدید در همین حوزه تحت عنوان In-Memory OLTP معرفی شده است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید جداول مورد نظرتان را به حافظه منتقل کنید و عملیات تراکنشی را بر روی آنها انجام دهید. سرعتی که با استفاده از این روش بدست می آورید حدوداً 30 برابر است.

نکته ی مهم در رابطه با این ویژگی در این است که همه ی جداول نمی توانند از این قابلیت استفاده کنند و نیاز به شرایط و قابلیت های خاصی است. ولی هنگامی که یک جدول بتواند این شرایط را فراهم کند سرعت کار برنامه به شدت افزایش می یابد.

In-Memory OLTP

این قابلیت به مراتب از روش هایی که نیاز است کل بانک اطلاعاتی به حافظه وارد شود بهتر عمل می کند. علاوه بر این، می توانید Stored Procedure هایی که در بانک اطلاعاتی خود دارید را طوری تغییر دهید که به صورت In-Memory رفتار کنند. این موضوع نیز نیازمند برآورده شدن شرایطی است که در صورت وجود، سرعت کار را به شدت افزایش می دهند.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *