در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #10 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #10: حوضچه ی بافر SSD

ایجاد کردن یک حوضچه ی بافر در اس کیو ال سرور 2014 شبیه به ایجاد کردن یک Page File متفاوت در ویندوز است. نحوه ی کار کردن یک حوضچه ی بافر تقریباً ساده است. در واقع صفحاتی که به آنها نیاز است از دیسک به حافظه ی سیستم منتقل می شوند و هنگامی که حافظه ی سیستم پر شد، صفحات بلااستفاده به دیسک منتقل می شوند. این روند ادامه پیدا می کند تا سیستم کار خود را پیش ببرد.

SSD buffer pool extension

با استفاده از قابلیت حوضچه ی بافر SSD در اس کیو ال سرور 2014 می توانید از یک هارد دیسک SSD به عنوان فضای بافر استفاده کنید. هارد دیسک های SSD به مراتب سریع تر از دیسک های چرخشی هستند و همین موضوع می تواند سرعت کار برنامه را به شدت افزایش دهد.

گفتنی است که در اس کیو ال سرور 2014 می توان تا 32 برابر فضای حافظه ی سیستم، بافر تعریف کرد.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *