در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با کار کردن با 10 ویژگی برتر اس کیو ال سرور 2014 – #1 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

OLTP (Online Transaction Processing)

در ابتدای کار قصد داریم به شما توصیه کنیم که در کنار این آموزش متنی رایگان از بسته ی آموزش ویدئویی SQL و مایکروسافت Access و بسته ی آموزش ویدئویی اصول بانک های اطلاعاتی رابطه ای از وبسایت پرووید دیدن کنید.

اولین و مهمترین ویژگی جدید در اس کیو ال 2014، موضوع OLTP است. OLTP مخفف Online Transaction Processing است و یکی از قابلیت های بسیاری کلیدی در برنامه های تراکنشی می باشد. در اس کیو ال 2014، مایکروسافت سعی کرده است که از زوایای مختلف این حوزه را بهبود ببخشد. بعضی از مشکلاتی که در در اس کیو ال 2014 به آن پرداخته شده است عبارت اند از:

  • بهبود عملکرد برنامه در کار کردن با جداول درون حافظه
  • بهبود عملکرد Log کردن عملیات
  • بهبود همروندی

به علاوه، در اس کیو ال 2014 با استفاده از یک ویژگی جدید با نام Resource Governor I/O سعی در مدیریت کردن عملیات I/O کرده است. بسیاری از مشکلات دیگر در این حوزه را با استفاده از یک حوضچه ی بافر SSD رفع کرده و در جهت افزایش در دسترس بودن (Availability) با Azure یکپارچه شده است.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با SQL Server استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده ویژگی برتر SQL Server 2014 مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *