در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با روش Database-First در Entity Framework Core #1 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

ساخت یک Model از یک دیتابیس موجود در Entity Framework Core

در این آموزش از وبسایت پرووید قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه کلاس Context و Entity Class ها را از یک Database ای که از قبل موجود هست با استفاده از Entity Framework Core بسازید. ساختن Entity Class ها و کلاس Context از طریق دیتابیس ای که موجود هست را روش Database-First می‌نامند. دقت کنید که علی‌ رغم قابلیت هایی که در Entity Framework 6 وجود داشت، در Entity Framework Core یک Visual Designer برای ساخت Model و یا یک ویزاد برای ساخت Entity Class ها و کلاس Context وجود ندارد.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

در Entity Framework Core باید اصطلاحاً مهندسی معکوس یا Reverse Engineering انجام داد. برای انجام این روال مهندسی معکوس از دستور Scaffold-DbContext استفاده می‌ کنیم. این دستور Entity Class ها و کلاس Context را بر اساس Schema بانک اطلاعاتی ایجاد می کند. طبیعتا می‌ دانید که کلاس Context با ارث بری کردن از کلاس DbContext ساخته می شود. در این آموزش از وب سایت پرووید ما قصد داریم با استفاده از یک بانک اطلاعاتی به نام SchoolDB که در در MS SQL Server ساخته شده است کلاس Context و Entity Class های مربوط به جداول آن را بسازیم.

بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core دیدن کنید.

تصویر زیر Schema این دیتابیس را نشان داده شده است.

معرفی دستور Scaffold-DbContext

با استفاده از دستور Scaffold-DbContext شما می توانید Model خود را بر اساس یک دیتابیس موجود در Entity Framework Core بسازید. پارامترهای مختلف این دستور که در Package Manager Console می‌توانند لحاظ شوند را در قسمت زیر مشاهده می کنید.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

Scaffold-DbContext [-Connection] [-Provider] [-OutputDir] [-Context] [-Schemas>] [-Tables>]
[-DataAnnotations] [-Force] [-Project] [-StartupProject] []

برای انجام کار ما با استفاده از این دستور به تمامی پارامترهای آن نیازی نداریم. بنابراین به طور ساده از طریق منوی Tools و سپس گزینه NuGet Package Manger و انتخاب کردن Package Manger Console صفحه Package Manger Console را باز کرده و سپس دستور زیر را در آن تایپ کنید.

PM> Scaffold-DbContext “Server=.\SQLExpress;Database=SchoolDB;Trusted_Connection=True;” Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer -OutputDir Models

در قسمت بعدی از این آموزش در رابطه با پارامترهای دستور Scaffold-DbContext صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *