درباره ی من …

من مرتضی گیتی هستم. رشته ی تحصیلی بنده از هنرستان و پس از آن در دانشگاه، مهندسی نرم افزار بوده است و در حال حاضر دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار می باشم. از هنرستان علاقه ی زیادی به برنامه نویسی پیدا کردم و از همان ابتدای کار از کدنویسی در ویژوال بیسیک ۶، سی پلاس پلاس، ویژوال بیسیک دات نت و پس از آن سی شارپ دات نت لذت می بردم. شروع کارم با کدنویسی در ویژوال استادیو از سال اول دانشگاه و با ویژوال استادیو ۲۰۰۳ بود.

علاوه بر مهندسی نرم افزار که رشته ی دانشگاهی من بوده است، از دوازده سالگی شروع به مطالعه ی زبان انگلیسی کردم و در بیست سالگی توانستم به عنوان معلم در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی شیراز شروع به تدریس زبان انگلیسی کنم. در حال حاضر تسلط کامل به زبان انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی دارم. نمره ی مدرک بین المللی زبان انگلیسی ایلتس من ۸٫۵ است.

از همان ابتدای کار و به واسطه ی تسلطی که به زبان انگلیسی داشتم، علاقه زیادی به مطالعه کردن فایل های PDF کتاب های تخصصی برنامه نویسی داشتم و کمتر به سمت کتاب های فارسی زبان می رفتم. رفته رفته این موضوع باعث شد که ارزشمندی مطالب این گونه کتاب ها را در مقایسه با کتاب های ترجمه شده با زبان فارسی درک کنم. پس از آن به تماشا کردن فایل های ویدئویی آموزش برنامه نویسی که به زبان انگلیسی منتشر می شدند علاقه زیادی پیدا کردم. سطح تخصصی بالا، شیوایی و کیفیت بسیار بالای انتقال مطالب تخصصی در این ویدئوها به حدی بود که مرا شدیداً به خود جذب کرد.

provid-service-03
provid-service-04

هدف از راه اندازی وب سایت پرووید چه است؟

همیشه به این فکر می کردم که اکثر برنامه نویسان فارسی زبان عزیز ایرانی به دلیل ضعف در زبان انگلیسی نمی توانند از کتاب ها و ویدئوهای برنامه نویسی که به زبان انگلیسی منتشر می شوند استفاده کنند. از همین جهت به فکر راه اندازی بستری برای کار کردن در این حوزه افتادم. هدفم از راه اندازی وبسایت پرووید کمک کردن به برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار برای ارتقا دادن سطح مهارت های خود در این حوزه و انتقال مطالبی است که اکثراً در کتاب های تخصصی و ویدئوهایی منتشر می شوند که به زبان انگلیسی اند. باور من این است که جامعه ی برنامه نویسی ایران نیازمند تلاش روز افزون برای رسیدن به بالاترین سطح جهانی در حوزه ی توسعه ی نرم افزار است.

چشم انداز آینده وب سایت پرووید چه است؟

امیدوارم که با یاری خداوند و حمایت شما برنامه نویسان عزیز، وبسایت پرووید هر روز جامع تر گردد و بتواند به مرجعی در آموزش برنامه نویسی تبدیل شود. من بر این باور هستم که ایرانی لایق بهترین ها و بالاترین درجه های بین المللی و جهانی است. باید برای رسیدن به یک سطح بین المللی و جهانی در حوزه ی برنامه نویسی و توسعه ی نرم افزار پا به پای انگلیسی زبانان حرکت کنیم و بتوانیم امکان دسترسی ایرانیان را به نوع از مطالب فراهم کنیم.

provid-service-05

مطالب وب سایت پرووید از چه چیزی تشکیل شده اند؟

به طور کلی مطالب وب سایت پرووید به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از :

بسته های آموزش ویدئویی که خود من آنها را ضبط کرده ام

در ضبط این بسته ها سعی کرده ام از بهترین سرفصل های ممکن استفاده کنم. علاوه بر این، مطالب مطرح شده در این بسته های آموزشی از بهترین کتاب های انگلیسی زبان گرفته شده اند.

provid-service-01
provid-service-02

بسته های آموزش ویدئویی که دوبله ی آموزش های انگلیسی زبان هستند

به دلیل اهمیت بسیار زیاد مطالب مطرح شده در آموزش های انگلیسی زبان سایت هایی از قبیل Pluralsight و Lynda و همچنین به دلیل ضعف اکثر برنامه نویسان ایرانی در زبان انگلیسی، از چندین سال پیش تصمیم به دوبله کردن این سری آموزش های به زبان فارسی کردم. خوشبختانه در حال حاضر بیش از شصت بسته ی آموزشی به زبان فارسی دوبله شده اند و این روند ادامه دارد. سعی می کنم ماهانه نزدیک به سه بسته ی آموزشی را به فارسی دوبله کرده و در اختیار شما قرار دهم.

بسته های آموزش صوتی که خود من آنها را ضبط کرده ام

برخی از آموزش های وبسایت پرووید به صورت صوتی تنظیم شده اند تا شما برنامه نویسان عزیز بتوانید در موقعیت های مختلف از قبیل رانندگی، مسافرت و … از آنها استفاده کنید. این مطالب به صورت گزینشی انتخاب شده اند و به همراه فایل PDF مربوطه منتشر می شوند.

provid-service-03

آیا امکان خرید تمامی آموزش های وب سایت به صورت یک جا و با یک تخفیف بسیار عالی وجود دارد؟

بله. شما می توانید آرشیو کامل آموزش های منتشر شده در سایت را به صورت یک جا خریداری کنید.
برای این منظور از صفحه ی آرشیو کامل پرووید دیدن کنید.