تصمیم گیری در رابطه با جایگاه کد در Domain Driven Design #5 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

تصمیم گیری در رابطه با جایگاه کد در Domain Driven Design #5

در مقایسه با کد مربوط به بازیابی داده ها کد های مربوط به به روز رسانی ساده تر هستند و اغلب حول محور چندین Entity Object در درون یک Aggregate خاص پیاده‌سازی می‌شوند و به طور کلی سه وظیفه را انجام میدهند: به روز رسانی و درج و حذف. از همین جهت است که ما به این نتیجه می‌رسیم که Model ی که برای بازیابی داده ها استفاده می شود ممکن است از Model ی که برای به روز رسانی داده ها استفاده شود متفاوت باشد. در نتیجه داشتن روشی یکتا برای بازیابی داده ‌ها و روشی یکتا برای ایجاد یا به‌ روزرسانی داده ها می تواند مفید باشد. حتی می‌توان به این فکر کرد که داده ها را در زمان بازیابی از یک بانک اطلاعاتی غیر نرمال بخوانیم چرا که سرعت آن می‌تواند بیشتر شود و به روز رسانی را بر روی یک بانک اطلاعاتی نرمال انجام دهیم.

یکی دیگر از مزایای استفاده کردن از الگوی CQRS این است که شما می توانید دستورات به روزرسانی خود را در زمان صادر شدن آنها انجام ندهید و در زمانی دیگر آنها را انجام دهید و در واقع آنها را به زمانی دیگر موکول کنید. این یک تکنیک در Domain Driven Design است که باعث ساده تر شدن بیشتر کد می‌شود اما طبیعتاً در این مقاله به آن نمی پردازیم.

در پایان از همه شما متشکریم که از ابتدای کار تا پایان این آموزش با وبسایت پرووید همراه بودید. ضمناً از شما دعوت می کنیم که از آموزش های ویدیویی کامل ما در حوزه Domain Driven Design دیدن و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *