در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با بررسی Convention ها در Entity Framework Core #5 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با ستون های Nullable در Table های دیتابیس صحبت کردیم.

پیاده سازی Foreign Key ها در دیتابیس

به صورت پیش ‌فرض Entity Framework Core یک ستون Foreign Key برای هر Reference Navigation Property که در یک Entity Class وجود دارد ایجاد می‌کند. البته به شرطی که نام آن Reference Property به یکی از دو صورت زیر باشد:

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

<Reference Navigation Property Name>Id
<Reference Navigation Property Name><Principal Primary Key Property Name>

در مثال ما یعنی Entity Class های Student و Grade یک ستون برای Foreign Key به نام GradeId در جدول Student ایجاد می‌ کند. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است.

پیاده‌ سازی Index در دیتابیس

در Entity Framework Core و بر اساس Convention هایی که در درون آن وجود دارد یک Clustered Index برای ستون های Primary Key و یک Non-Clustered Index برای ستون های Foreign Key به صورت پیش فرض ساخته می شود.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

خوب امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. توصیه می‌ کنیم حتماً دیگر آموزش های وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework Core و آموزش های ویدیویی ما در این رابطه را استفاده کنید. در قسمت های دیگر این آموزش در رابطه با Convention هایی که در پیاده‌ سازی Relationship هایی که در دیتابیس وجود دارند صحبت خواهیم کرد. از شما دعوت می‌کنیم که از آن آموزش ها نیز دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *