در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با بررسی Convention ها در Entity Framework Core #2 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با بررسی Convention ها در صحبت کردیم.

بررسی Database Schema

جالب است بدانید که Entity Framework Core به صورت پیش‌فرض تمامی اشیا مربوط به دیتابیس را در یک اسکیما با نام dbo می سازد. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است.

بررسی Table های مربوط به دیتابیس

ممکن است بدانید که Entity Framework Core کرد بر اساس پروپرتی هایی که از نوع DbSet در کلاس Context تعریف کرده اید جداولی را در دیتابیس شما ایجاد می ‌کند.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

این جداول بر اساس نام همان Entity Class ها ساخته می شود. البته نام Table ها به صورت جمع می باشد. علاوه بر این تمامی Reference Property هایی که در درون کلاس Context وجود ندارد اما از طریق دیگر Entity Class ها قابل دسترسی هستند در قالب یک جدول در بانک اطلاعاتی پیاده‌ سازی می‌ شوند.

برای مثال در تصویر بالا می بینید که یک جدول برای یک Entity Class با نام Student ساخته می شود چرا که در درون کلاس SchoolContext یک DbSet ساخته ایم. علاوه بر این یک جدول نیز برای Grade با نام Grades در بانک اطلاعاتی سا خته می شود. هر چند که یک DbSet در کلاس SchoolContext وجود ندارد این موضوع به این دلیل اتفاق افتاده است که Student دارای یک Navigation Property از نوع Grade می باشد.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

تصویر بالا این موضوع را به صورت واضح به شما نشان می دهد.

در قسمت بعدی از این آموزش در رابطه با ساختن Column ها در Table های دیتابیس صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *