در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با انجام Configuration ها در Entity Framework Core با Fluent API #1 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.


در این آموزش از وبسایت پرووید قصد داریم در رابطه با Fluent API در Entity Framework Core صحبت کنیم. با استفاده از Fluent API در Entity Framework Core می‌توانیم domain class ‌ها را پیکربندی کنیم و convention های پیش فرضی که در Entity Framework Core لحاظ شده اند را override کنیم.

در واقع Fluent API در Entity Framework Core بر اساس یک design pattern با نام Fluent API و یا Fluent Interface بنا نهاده شده است که اساس کار آن در زنجیر کردن متد ها یا اصطلاحاً method chaining می باشد. در بسته ی آموزش ویدئویی Design Pattern ها در سی شارپ در رابطه با الگوهای طراحی بیشتر صحبت کرده ایم.

بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم دیدن کنید.

در Entity Framework Core یک کلاس با نام ModelBuilder به عنوان Fluent API ایفای نقش می کند. با توجه به قابلیت‌ های بیشتری که استفاده کردن از Fluent API در مقایسه با استفاده کردن از data annotation attribute ها در اختیار ما قرار میدهد می‌توانیم گزینه های بیشتری را پیکربندی کنیم. از شما می‌خواهیم که در این آموزش از وبسایت پرووید با ما همراه باشید تا در رابطه با انجام پیکر بندی ها در Entity Framework Core با استفاده از Fluent API با هم صحبت کنیم. در رابطه با data annotation ها در بسته ی آموزش ویدئویی تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Full-stack در دات نت سری اول بیشتر صحبت کرده ایم.

با استفاده از Fluent API در Entity Framework Core می‌توانیم جنبه های زیر از یک model را پیکربندی کنیم.

  • پیکربندی model: با استفاده از Fluent API می‌توانیم mapping های بین model و دیتابیس را پیکربندی کنیم. پیکربندی کردن schema پیش فرض، پیکربندی DB function ها، data annotation attribute ها و همچنین entity های مختلفی که قصد نداریم در mapping شرکت کنند توسط Fluent API قابل انجام است.
  • پیکربندی entity ها: پیکربندی mapping های بین entity ها و table ها و relationship های بین آنها و همچنین پیکربندی primary key و alternate key و index و نام table ها و relationship های مختلف توسط Fluent API در Entity Framework Core قابل انجام می باشد.

بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Entity Framework Core 2.0

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Entity Framework Core 2.0 دیدن کنید.

  • پیکربندی property ها: پیکربندی mapping های بین property ها و ستون‌های جداول بانک اطلاعاتی و همچنین پیکربندی نام ستون ‌ها و default value مربوط به آنها، قابلیت nullability و foreign key و data type ها و concurrency column ها و غیره توسط Fluent API در Entity Framework Core قابل انجام می باشد. در جدول زیر لیست مهمی از متد های مربوط به انجام پیکربندی ها با استفاده از Fluent API را مشاهده می کنید.

در قسمت بعدی از این آموزش در رابطه با انجام یک پیکر بندی با استفاده از Fluent API در Entity Framework Core صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *