انتخاب راهبردهای ساخت برنامه های موبایل با Xamarin #2 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

انتخاب راهبردهای ساخت برنامه های موبایل با Xamarin #2

در استفاده از Xamarin.Forms به عنوان پلتفرم ساخت برنامه های موبایل سه موضوع بسیار مهم وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

  1. آیا Xamarin.Forms به طور کلی با داده ها کار خواهد کرد؟ اگر جواب شما به این پرسش بله است Xamarin.Forms انتخاب مناسبی است. Xamarin.Forms نه تنها در کار کردن با داده ها بسیار مناسب است بلکه حاوی قابلیت های mapping در کار با داده ها نیز می باشد.
  2. آیا قصد دارید از Xamarin.Forms برای ساخت نمونه اولیه (prototype) برنامه خود استفاده کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله است Xamarin.Forms انتخاب مناسبی است. با استفاده از Xamarin.Forms می توانید نمونه ی اولیه برنامه خود را ساخته و پس از آن برای هر کدام از پلتفرم ها به طور خاص واسط کاربری تعریف کنید.
  3. موضوع آخر مهمترین موضوع است. اگر از پلتفرم Xamarin.Forms استفاده می‌کنید نمی‌توانید کنترل صد در صد بر روی خروجی واسط کاربری داشته باشید. بنابراین مجبور خواهید بود که از قسمتی از کنترل خود صرف نظر کنید و امیدوار باشید که بهترین اتفاق برای واسط کاربری برنامه شما در دستگاه های مختلف ها خواهد افتاد.

پشتیبانی از پلتفرم های مختلف برای ساخت اپلیکیشن

در استفاده از Xamarin.Forms و ساخت برنامه های اندروید نیاز به نصب کردن Android SDK خواهید داشت.  اگر از Xamarin.Forms در کنار ویژوال استودیو استفاده می‌کنید می‌توانید برای تست کردن اپلیکیشن خود از یک دستگاه اندرویدی با ورژن 4.2 یا بالاتر استفاده کنید. اما اگر دستگاه اندرویدی ندارید می توانید از شبیه سازهای اندروید استفاده کنید. نکته مهم این است که بسیاری از این شبیه ساز ها سرعت نسبتا پایینی دارند.

به منظور استفاده از Xamarin.Forms برای ساخت برنامه های آی او اس نیازمند به استفاده از ویژوال استودیو و یک کامپیوتر با سیستم عامل مکینتاش برای کامپایل کردن برنامه خود هستید. کامپیوتری که سیستم عامل مکینتاش بر روی آن نصب شده است می تواند در درون شبکه باشد.پلت فرم Xamarin.Forms دارای قابلیت های بسیار مناسبی برای ارسال سورس کد شما به سیستم مکینتاش شبکه ی شما می باشد که می توانید آنها را به سادگی از درون ویژوال استودیو استفاده کنید. به علاوه می توانید از یک دستگاهی که سیستم عامل iOS بر روی آن نصب شده است برای کامپایل کردن برنامه خود استفاده کنید.

موضوعات مختلف دیگری در ساخت برنامه های موبایل با استفاده از Xamarin.Forms وجود دارند که بیشتر آنها را در بسته های آموزشی وبسایت پرووید خدمت شما ارائه داده ایم. از شما دعوت می کنیم برای یادگیری به ساخت اپلیکیشن های موبایل با استفاده از Xamarin.Forms از بسته های آموزشی ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *