آموزش عملی و پروژه محور Domain Driven Design و CQRS #1 قسمت اول از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با Domain Driven Design و CQRS تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Domain Driven Design را استفاده کنید.

در این آموزش نحوه استفاده از Edument CQRS Starter Kit برای ساختن Domain Logic به صورت کامل به همراه تست ها را فرا خواهید گرفت.

علاوه بر آن در رابطه با Read Model ها صحبت خواهیم کرد و نحوه استفاده از Domain Logic و Read Model ها در یک برنامه ی نمونه ی ASP.NET MVC بررسی خواهیم کرد.

از شما دعوت می‌کنیم که تا پایان این آموزش با وب سایت پرووید همراه شوید و علاوه بر این از آموزش Domain Driven Design وب سایت استفاده کنید.

تعریف Domain مسئله

در این آموزش Domain ما یک کافی شاپ خواهد بود و تمرکز ما بر روی مفهومی به نام تب است. وظیفه تب در کافی شاپ ردگیری کردن ملاقات های گروهی از افراد یا افراد تکی به کافی شاپ است. زمانی که افراد به کافی شاپ می آیند و یک میز را انتخاب می‌کنند یک تب باز خواهد شد. پس از آن افراد می‌توانند سفارش نوشیدنی یا غذا بدهند. نوشیدنی ها سریع سرو خواهند شد و این کار توسط کارکنان انجام می‌شود. اما غذا ها باید ابتدا توسط سرآشپز پخته شوند. زمانی که سرآشپز غذا را آماده کرد آن غذا می‌تواند سرو شود.

بسته ی آموزش کاربردی طراحی نرم افزار Domain Driven Design

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش کاربردی طراحی نرم افزار Domain Driven Design دیدن کنید.

در زمان ملاقات مشتریان از رستوران ما آنها می توانند نوشیدنیها یا غذای اضافی سفارش بدهند. اگر آنها متوجه شوند که غذایی که سفارش داده اند اشتباه است می توانند سفارش خود را کنسل کنند. البته این موضوع نمی تواند پس از سرو شدن غذا یا نوشیدنی و پذیرفته شدن آن توسط مشتری انجام شود.

بسته ی آموزش اصول طراحی نرم افزار Domain Driven Design

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش اصول طراحی نرم افزار Domain Driven Design دیدن کنید.

در پایان کار مشتری‌ ها هزینه ی اقامت خود در کافی شاپ ما را پرداخت می‌کنند و ممکن است حتی انعامی برای کارکنان در نظر بگیرند. در زمان پرداخت کل هزینه باید پرداخت شود. یک تب که در آن آیتم هایی در حالت غیر سرو شده قرار دارند نمی تواند بسته شود. در واقع تمامی ایتم های درون یک تب یا باید در حالت سرو شده و یا کنسل شده باشند.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد تعریف Event ها صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *