در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش ذخیره داده ها در بانک اطلاعاتی با Entity Framework Core #4 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با بررسی Update کردن داده ها در Entity Framework Core صحبت کردیم.

بررسی Delete کردن داده ها

با استفاده از دو متد DbSet.Remove() و DbContext.Remove می‌توانیم یک رکورد را در بانک اطلاعاتی حذف کنیم. لطفاً کد زیر را در نظر بگیرید.

using (var context = new SchoolContext())
{
    var std = context.Students.First<Student>();
    context.Students.Remove(std);

    // or
    // context.Remove<Student>(std);

    context.SaveChanges();
}

همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید دستور context.Students.Remove(std) و یا context.Remove(std) باعث می‌شود که پروپرتی EntityState مربوط به این شی بر روی حالت Deleted قرار بگیرد.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

بنابراین در صدا زدن متد DbContext.SaveChanges دستور مناسب DELETE برای حذف کردن این رکورد از روی بانک اطلاعاتی ساخته می شود. کد زیر دستور SQL مناسب برای حذف کردن یک رکورد از جدول مربوطه در بانک اطلاعاتی را نشان میدهد.

exec sp_executesql N'SET NOCOUNT ON;
DELETE FROM [Students]
WHERE [StudentId] = @p0;
SELECT @@ROWCOUNT;
',N'@p0 int',@p0=1
Go

همانطور که در این آموزش از وبسایت پرووید دیدید نحوه Insert کردن و Update کردن و همچنین Delete کردن داده ها در درون بانک اطلاعاتی با استفاده از Entity Framework Core و با روش Connected Scenario بسیار ساده است.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. توصیه می ‌کنیم حتما از آموزش های دیگر وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework Core دیدن کنید. علاوه بر این در قسمتهای دیگری از این آموزش در رابطه با Insert کردن و Delete کردن و Update کردن داده ها در Entity Framework Core و با روش Disconnected Scenario صحبت‌ خواهیم کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *