در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش درج داده ها در بانک اطلاعاتی با Entity Framework Core #1 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

آموزش ذخیره داده ها در بانک اطلاعاتی با Entity Framework Core

در Entity Framework Core روش های مختلفی برای Insert کردن و Update کردن و Delete کردن داده ها در بانک اطلاعاتی وجود دارد. یک Entity حاوی داده هایی می باشد که در Scalar Property های آن Entity وجود دارند و بر روی دیتابیس Insert و یا Update رسانی می شوند و یا Delete می شوند.

ممکن است از آموزش های دیگر وبسایت پرووید مطلع باشید که در Entity Framework Core دو سناریو برای ذخیره کردن داده ها وجود دارند که آنها را Connected Scenario و Disconnected Scenario می‌نامیم. در Connected Scenario یک شی یکسان از کلاس DbContext برای بازیابی داده ‌ها و ذخیره کردن آنها استفاده می شود. در حالی که در Disconnected Scenario از دو شی مختلف از کلاس DbContext برای بازیابی و ذخیره کردن داده ها استفاده می شود.

در این قسمت از این آموزش از وبسایت پرووید قصد داریم در رابطه با Connected Scenario و نحوه ی انجام عملیات CRUD یا همان Create و Update و Delete صحبت خواهیم کرد. همانطور که در تصویر زیر مشخص است Entity Framework Core بر اساس Property ای با نام EntityState مربوط به هر Entity دستورات مناسب INSERT و UPDATE و DELETE را ایجاد میکند.

دقت کنید که پروپرتی EntityState می‌تواند مقادیری از قبیل Added و Modified و Deleted داشته باشد. در واقع Entity Framework Core در زمان فراخوانی متد DbContext.SaveChanges با بررسی مقدار درون این Property دستورات مناسب SQL ای به سمت دیتابیس ارسال می شود.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

همانطور که گفتیم در Connected Scenario یک شی یکسان DbContext برای خواندن و ذخیره کردن داده ها بر روی دیتابیس استفاده می شود. با استفاده از این روش Entity های خوانده شده از دیتابیس Track می‌ شوند و مقدار مناسبی در درون پروپرتی EntityState هر کدام از Entity ها قرار می دهد.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

مقدار درون EntityState مشخص کننده این است که آیا یک Entity باید بر روی دیتابیس درج شود و یا به روز رسانی شود یا حذف شود. در ادامه در رابطه با فرآیند Insert کردن داده ها در بانک اطلاعاتی با استفاده از Entity Framework Core صحبت خواهیم کرد.

در قسمت بعدی از این آموزش در رابطه بابررسی Insert کردن داده ها در Entity Framework Core صحبت خواهیم کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *