آموزش تکنیک URL Rewriting در ASP.NET Core MVC #1 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش تکنیک URL Rewriting در ASP.NET Core MVC #1

یکی از قابلیت های بسیار جذاب و جالب در ASP.NET Core امکان تغییر دادن URL های ورودی به برنامه است. این روش زمانی کاربرد دارد که می‌خواهید Resource های سرور را به URL های جدید انتقال دهید. پس از آن شما فقط باید URL های وارد شده به برنامه خود را بر اساس URL های جدید Resource که جابجا شده اند تغییر دهید.

سوالی که اینجا ممکن است مطرح شود این است که بین این روش یعنی URL Rewriting و روش HTTP Redirect چه تفاوتی وجود دارد. در نگاه اول روش HTTP Redirect کارایی بالایی ندارند چرا که در این روش شما ملزم به ارسال یک Redirect Response به سمت کلاینت هستید که این خود ممکن است از Network Latency و یا همان تاخیر شبکه تاثیر منفی بپذیرد. علاوه بر این زمانی که کلاینت شما این Response را دریافت می‌کند نیازمند دوباره ارسال کردن Request خود به URL جدیدی است که در HTTP Redirect برای وی ارسال کرده اید.

اگر HTTP Redirect شما با استفاده از کد ۳۰۱ پیاده سازی شود به این معنی است که این تغییر در URL همیشگی است بنابراین کلاینت باید به صورت اتوماتیک URL قدیمی را با این URL جدید به صورت ماندگار و همیشگی جایگزین کند. این موضوع می تواند در Request های بعدی Network Latency را از بین ببرد چرا که کلاینت Round Trip اضافه ای را تجربه نمی کند اما نکته اینجاست که بسیاری از Request از سمت وب سرویس ها وارد برنامه می‌شود و وب سرویس ها به صورت اتوماتیک نمی‌توانند این تغییر را در درون کد خود ایجاد کنند. روش URL Rewriting به دلایل مختلفی از روش HTTP Redirect کارایی بالاتری دارد. برای مثال در روش URL Rewriting دیگر نیاز نیست که کلاینت چندین Round Trip به سرور انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *