شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com
بسته آموزش برنامه نویسی سوکت در سی شارپ

بسته آموزش برنامه نویسی سوکت در سی شارپ

یکی دیگر از آموزش های گروه آموزشی پرووید بسته ی آموزش برنامه نویسی سوکت در سی شارپ می باشد که در این قسمت آن را به شما معرفی می کنیم. این بسته ی آموزشی نیز یکی از دوره های آموزشی دیگر که در حوزه ی فارسی سازی آموزش های انگلیسی تنظیم شده است می باشد. عنوان این بسته ی آموزشی “برنامه نویسی TCPIP Socket در سی شارپ” است که با نام اصلی Programming TCP IP Socket Programming in CSharp .NET for Coders and Students از شرکت Udemy منتشر شده است.

برنامه نویسی سوکت (Socket Programming) چیست؟

سوکت ها در برنامه نویسی مکانیزمی را فراهم می کنند که با استفاده از آن دو پردازش بتوانند با استفاده از TCP با هم ارتباط برقرار کنند. روال کار به طور کلی به این ترتیب است که کلاینت از یه سمت یک سوکت را ایجاد کرده و تلاش به متصل کردن آن سوکت به سرور می کند. زمانی که ارتباط بین کلاینت و سرور شکل گرفت، سرور در سمت خود یک شی سوکت را ایجاد کرده و پس از آن کلاینت و سرور می توانند با خواندن و نوشتن بر روی سوکت ها ارتباط خود را ادامه دهند.

در این بسته ی آموزشی که در قالب یک ساعت تنظیم شده است، در قالب یک پروژه ی عملی شما را با ساخت برنامه های شبکه با استفاده از دو namespace در دات نت با نام ها System.Net و System.Net.Sockets آشنا می کنیم. این آموزش از زبان سی شارپ استفاده می کند. با این حال، می توانید از هر زبان دیگری که عضو خانواده ی دات نت هست برای انجام پروژه استفاده کنید.

اهمیت کار با Stream ها

از آنجایی که برنامه نویسی شبکه و به طور کلی ارسال و دریافت داده ها در شبکه با Stream ها انجام می شود، دانش شما در این موضوع بسیار ضروری است. از همین رو به شما پیشنهاد می کنیم از بسته ی آموزش Streaming در دات نت 4.5 استفاده کنید.

رجوع به این بسته در سایت Udemy

udemy

ویدئوی معرفی به علت قرار داشتن بر روی سایت آپارات از کیفیت بالایی برخوردار نیست. این موضوع در مورد ویدئوهای خریداری شده که بر روی سرور سایت قرار داده شده اند صدق نمی کند.

دانلود دموی بسته ی آموزش برنامه نویسی سوکت در سی شارپ

download demo

عناوین فصل های بسته ی آموزش برنامه نویسی سوکت در سی شارپ

فصل اول: مباحث تئوری ضروری در نوشتن برنامه های شبکه

 • مقدمه
 • Host چیست؟
 • IP Address چیست؟
 • به دست آوردن IP Address
 • پورت ها
 • مدل کلاینت سرور در سناریوهای TCP IP
 • آموزش فعال سازی Telnet

فصل دوم: ساختن نرم افزار سرور TCP IP Socket

 • ساخت پروژه در ویژوال استادیو
 • ساخت TCPListener
 • گوش دادن و قبول کردن Connection ها
 • استفاده از شی TCPClient برای ایجاد اتصال
 • خواندن داده ها از Network Stream مربوط به از TCPClient
 • نوشتن داده ها به Network Stream مربوط به TCPClient

فصل سوم: ساختن نرم افزار سرور TCP IP Client

 • ساخت پروژه در ویژوال استادیو
 • اتصال به سوکت سرور TCPIP
 • ارسال داده ها به سوکت سرور TCPIP
 • دریافت داده ها از سمت سرور

فصل چهارم: موضوعات معمول برنامه نویسی شبکه

 • آشنایی و استفاده از Loopback Address
 • بدست آوردن IP Address از طریق کد
 • کار کردن با بیش از یک TCP IP سوکت در برنامه

خرید بسته ی آموزش برنامه نویسی سوکت در سی شارپ به صورت آنلاین

250,000 ریال – خرید

با خرید این بسته ی آموزشی لینک دانلود آن به صورت مستقیم برای شما ایمیل شده و می توانید اقدام به دانلود کنید. دقت بفرمایید که لینک دانلود ارسال شده پس از گذشت 24 ساعت منقضی می شود.

آموزش فارسی Collection ها در سی شارپ

آموزش فارسی Collection ها در سی شارپ

در این قسمت از وبسایت پرووید بسته ی آموزش Collection ها در ویژوال سی شارپ را به شما معرفی خواهیم کرد. این آموزش ها در محیط ویژوال استادیو 2012 انجام شده است. مباحث از موضوعات بسیار ساده و اساسی شروع و با مباحث پیشرفته تر ادامه پیدا می کند.

آموزش Collection ها در سی شارپ

فضانام System.Collections دربردارنده ی کلاس های Collection ی است. در برنامه ها برای ذخیره سازی و بازیابی اشیا از این کلاس ها استفاده می کنیم. در بسیار از برنامه هایی که تولید می کنیم این امر، یعنی ذخیر و بازیابی اشیا بسیار ضروری است. فریم ورک دات نت دارای کلاس های Collection ی زیادی برای انجام این کار است که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

عناوین بسته ی آموزش فارسی Collection ها در سی شارپ

 • معرفی Collection ها و بررسی کلاسهای ArrayList, SortedList, Stack
 • کلاس های BitArray, Queue, Hashtable
 • مشکلات کلاس های غیرجنریک و بررسی کالکشن Generic List
 • معرفی کلاس های Generic Queue, Generic Stack
 • بررسی کلاسهای جنریک Dictionary, LinkedList
 • بررسی کلاسهای جنریک SortedDictionary, SortedList

خرید آنلاین بسته ی آموزش فارسی Collection ها در سی شارپ

200,000 ریال – خرید
آموزش Collection ها در سی شارپ

آموزش Collection ها در سی شارپ

یکی دیگر از آموزش های گروه آموزشی پرووید بسته ی آموزش جامع Collection ها در سی شارپ می باشد که در این قسمت آن را به شما معرفی می کنیم. این بسته ی آموزشی نیز یکی از دوره های آموزشی دیگر که در حوزه ی فارسی سازی آموزش های انگلیسی تنظیم شده است می باشد. عنوان این بسته ی آموزشی “آموزش اصول کار با کالکشن ها در سی شارپ” است که با نام اصلی C Sharp Collections Fundamentals شرکت Pluralsight منتشر شده است.

Collection ها در سی شارپ

به منظور استفاده و مدیریت از گروهای از اشیا در برنامه های دات نت می توان آرایه ای از اشیا و یا Collection ی از اشیا را ساخت. کاربرد آرایه ها بیشتر در کار کردن با تعداد مشخصی از اشیا می باشد که همگی از یک نوع یکسان هستند. به عبارت دیگر آرایه ها در دات نت Strongly Typed هستند.

از طرف دیگر، Collection ها در کار کردن با مجموعه هایی که تعداد اعضای آنها به صورت پویا کم و یا زیاد می شود استفاده می گردند. علاوه بر این، در بعضی از Collection ها، می توان به هر عنصری کلیدی اختصاص داد که با استفاده از آن کلید، عنصر مورد نظر را سریعاً بازیابی کرد. باید بگوییم که یک Collection در اصل یک کلاس می باشد. بنابراین، برای استفاده از آنها باید یک شی از کلاس مورد نظر را ساخت.

اگر مجموعه ای که قصد کار کردن با آن را دارید شامل عناصری می شود که همگی از یک جنس هستند می توانید از کلاس هایی که در System.Collections.Generic  می باشند استفاده کنید. Collection هایی که جنریک هستند به ما امکان اضافه کردن اشیا غیرهمجنس را به مجموعه نمی دهند. علاوه بر این، در زمان بازیابی عنصری از این مجموعه ها نیازی به تشخیص نوع آن عنصر نیست.

Pluralsight Logo

رجوع به این بسته در سایت Pluralsight

ویدئوی معرفی به علت قرار داشتن بر روی سایت آپارات از کیفیت بالایی برخوردار نیست. این موضوع در مورد ویدئوهای خریداری شده که بر روی سرور سایت قرار داده شده اند صدق نمی کند.

دانلود دموی آموزش جامع کار با Collection ها در سی شارپ

download demo

عناوین فصل های آموزش جامع کار با Collection ها در سی شارپ

فصل اول: معرفی Collection ها در سی شارپ

فصل دوم: درون آرایه ها

فصل سوم: نوع داده ای Array

فصل جهارم: اینترفیس های کاربردی در کالکشن ها

فصل پنجم: لیست ها

فصل ششم: لیست های پیوندی، استک و صف

فصل هفتم: دیکشنری ها

فصل هشتم: Set ها

فصل نهم: Enumerator ها

فصل دهم: آرایه های چندبعدی و دندانه ای

پیش خرید بسته ی آموزش جامع کار با Collection ها در سی شارپ با 30 درصد تخفیف

310,000 ریال – پیش خرید

پس از پیش خرید، شناسه ی پرداخت را نزد خود نگه دارید. در زمان انتشار این بسته، آن را به شما تقدیم می کنیم.

با خرید این بسته ی آموزشی لینک دانلود آن به صورت مستقیم برای شما ایمیل شده و می توانید اقدام به دانلود کنید. دقت بفرمایید که لینک دانلود ارسال شده پس از گذشت 24 ساعت منقضی می شود.

به منظور دریافت پستی بسته های برنامه نویسی سایت پرووید، پس از انجام پرداخت، بر روی دکمه ی زیر کلیک کرده و فرم مربوطه را پر کنید.