شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها

آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها

یکی دیگر از آموزش های گروه آموزشی پرووید بسته ی آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها می باشد که در این قسمت آن را به شما معرفی می کنیم. این بسته ی آموزشی نیز یکی از دوره های آموزشی دیگر که در حوزه ی فارسی سازی آموزش های انگلیسی تنظیم شده است می باشد. عنوان این بسته ی آموزشی “آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها” است که با نام اصلی Domain Driven Design: Working with Legacy Projects از شرکت Pluralsight منتشر شده است.

Domain Driven Design چیست؟

راحی دامنه محور در واقع درک نیازهای واقعی کسب و کار مشتری است. ما باید درباره دامنه های مختلف مانند بانکداریT مخابرات، زنجیره تامین، مراقبت های بهداشتی و… دانش داشته باشیم. بنابراین در اینجا دامنه به معنی دانش کسب و کار درباره صنعت خاص است. به طور مشابه طراحی دامنه محور تمرکز بیشتری نسبت به نیازهای کسب و کار دارد نه به تکنولوژی. برای شروع نوشتن یک سیستم، باید بدانیم که مشتری چه چیزی را مد نظر دارد، در حین فاز اولیه هیچگاه درباره برنامه نویسی و معماری آن فکر نمیکنید. هدف اصلی شما درک تمام شرایط کسب و کار مشتری و چگونگی مدل دامنه مورد نیاز او است.

بنابراین چیزی که ما به دنبال آن هستیم بحث با مشتری درباره نیازهای کسب و کار او است. طراحی دامنه محور صرفا بر اساس این فرضیات برای ترسیم کردن نیازهای کسب و کار در مدل دامنه است. طراحی دامنه محور همه چیز درباره چگونگی طراحی مدل دامنه شماست. به این معنا که هر کلاس دامنه باید یک رابطه مستقیم با  آنچه که در دامنه کسب و کار است داشته باشد.

Legacy Project چیست؟

Legacy Project (پروژه ی موروثی) و یا Legacy Code (کد موروثی) به سورس کد نرم افزاری گفته می‌شود که دیگر پشتیبانی نمی شود. به عبارت دیگر می‌ توان Legacy Project را سیستم عامل، سخت افزار یا هر سیستم نرم افزاری که دیگر پشتیبانی نمی شود تعریف کرد.اشتباه معمولی که اغلب توسعه دهندگان به آن دچار می‌ شوند این است که Legacy Code را کد می‌ دانند که قدیمی است. گرچه بعضی از توسعه دهندگان نرم افزار به کد موروثی به عنوان کدی که به صورت ضعیف نوشته شده است نگاه می کنند، اما حقیقت این است که کد موروثی کدی است که اصول مهندسی در آن جایی ندارد و دیگر پشتیبانی نمی‌ شود و مرتباً Patch (وصله) می شد. نکته ی دیگر این است که در طی زمان ممکن است تعداد نامحدودی از تغییرات بر روی یک Code Base قرار بگیرد و این تغییرات ذره‌ ذره یک Code Base خوب را تبدیل به Legacy Code کنند که ایجاد تغییر در آن بسیار دشوار است و به هیچ وجه اصول مهندسی در آن لحاظ نشده است. در کد های موروثی تغییر ایجاد کردن توسط توسعه دهنده نرم افزار به سختی انجام پذیر است و ایجاد هرگونه تغییر برای اضافه کردن قابلیت های جدید باعث شکسته شدن قسمت دیگری از نرم افزار می شود.

بسته ی آموزش کاربردی طراحی نرم افزار Domain Driven Design

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش کاربردی طراحی نرم افزار Domain Driven Design دیدن کنید.

بسته ی آموزش اصول طراحی نرم افزار Domain Driven Design

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش اصول طراحی نرم افزار Domain Driven Design دیدن کنید.

رجوع به این بسته در سایت Pluralsight

ویدئوی معرفی به علت قرار داشتن بر روی سایت آپارات از کیفیت بالایی برخوردار نیست. این موضوع در مورد ویدئوهای خریداری شده که بر روی سرور سایت قرار داده شده اند صدق نمی کند.

دانلود دموی بسته ی آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها

عناوین فصل های بسته ی آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها

فصل اول: مقدمه ی بسته ی آموزشی

فصل دوم: مقدمه

فصل سوم: معرفی Legacy Project مربوط به این بسته ی آموزشی

فصل چهارم: ساخت یک Bubble Bounded Context و یک Domain Model جدید

فصل پنجم: ساخت یک Anticorruption Layer

فصل ششم: مستقل کردن Bubble Bounded Context از طریق ساخت یک بانک اطلاعاتی مجزا

فصل هفتم: ترفیع Anticorruption Layer به Synchronizing Anitcorruption Layer

فصل هشتم: بررسی روش های دیگر کار با Legacy Project ها

خرید آنلاین بسته ی آموزش Domain Driven Design و کار با Legacy Project ها

با خرید این بسته ی آموزشی لینک دانلود آن به صورت مستقیم برای شما ایمیل شده و می توانید اقدام به دانلود کنید. دقت بفرمایید که لینک دانلود ارسال شده پس از گذشت 24 ساعت منقضی می شود.

به منظور دریافت پستی بسته های برنامه نویسی سایت پرووید، پس از انجام پرداخت، بر روی دکمه ی زیر کلیک کرده و فرم مربوطه را پر کنید.

Purchase-Icon

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *