شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

آموزش کار با Delegate ها در C#.Net

آموزش کار با Delegate ها در C#.Net

بسته ی آموزش کار با Delegate ها در C#.Net یکی دیگر از آموزش های گروه برنامه نویسی پرووید می باشد که در این قسمت از وبسایت پرووید به شما عزیزان و علاقه مندان تقدیم می شود.

Delegate چیست؟

Delegate یک Type است که به عنوان یک Reference به متد یا تابعی که پارامتر ها و نوع خروجی مشخصی دارد استفاده می شود. زمانی که شما یک شی از Delegate را می سازید، می توانید آن را با یک متد که Signature سازگار با آن Delegate را دارد مرتبط کنید. منظور از Signature همان نوع خروجی و پارامتر ها می باشد. پس از آن می توانید آن متد را از طریق آن شی Delegate اجرا (Invoke) کنید. یکی از کاربرد های Delegate ها پاس دادن متد هایی به عنوان پارامتر ورودی دیگر متد ها است. Event Handler ها دقیقاً متد هایی هستند که از طریق Delegate ها اجرا می شوند. شما می توانید به سادگی یک متد بنویسید و یک کلاس مثل یک Window Control می تواند متد شما را زمانی که یک Event خاص رخ می‌ دهد اجرا کند. این همان کاری است که Event Handler ها انجام می دهند. کد زیر نحوه تعریف کردن یک Delegate است.

public delegate int PerformCalculation(int x, int y);

هر متدی که Signature آن با این Delegate سازگار داشته باشد می‌ تواند به این Delegate مرتبط شود. با استفاده از این مکانیزم می توانیم به راحتی فراخوان‌ های متد (Method Call) ها را تغییر داده و یا کد های جدیدی درون کلاس‌ هایی که موجود هستند قرار دهیم (اصطلاحاً Plug کنیم).

برخی از مطالب بسته ی آموزش کار با Delegate ها در C#.Net

  • معرفی Delegate ها
  • بررسی ویژگی های Delegate ها با پروژه ی ComposeApp
  • کاربرد Delegate ها در یک پروژه
  •  اشاره کردن به متدهای Instance و Static با استفاده از Delegate ها

خرید آنلاین بسته ی آموزش کار با Delegate ها در C#.Net

59,000 ریال – خرید

با خرید این بسته ی آموزشی لینک دانلود آن به صورت مستقیم برای شما ایمیل شده و می توانید اقدام به دانلود کنید. دقت بفرمایید که لینک دانلود ارسال شده پس از گذشت 24 ساعت منقضی می شود.

به منظور دریافت پستی بسته های برنامه نویسی سایت پرووید، پس از انجام پرداخت، بر روی دکمه ی زیر کلیک کرده و فرم مربوطه را پر کنید.

Purchase-Icon

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *