شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing

آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing

یکی دیگر از آموزش های گروه آموزشی پرووید بسته ی آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing می باشد که در این قسمت آن را به شما معرفی می کنیم. این بسته ی آموزشی نیز یکی از دوره های آموزشی دیگر که در حوزه ی فارسی سازی آموزش های انگلیسی تنظیم شده است می باشد. عنوان این بسته ی آموزشی “معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing” است که با نام اصلی Modern Software Architecture Domain Models, CQRS, and Event Sourcing از شرکت Pluralsight منتشر شده است.

Domain Model چیست؟

به منظور مشخص شدن مفهوم Domain Model باید ابتدا هر کدام از این دو واژه را به صورت جداگانه بررسی کنیم. Domain به معنی فضا یا حوزه ای است که در حال توسعه ی سیستم برای آن هستیم. مثال هایی از Domain شامل این موارد هستند: مدیریت خطوط هوایی، بیمه، کافی شاپ، دانشگاه و غیره. ممکن است محدوده ی یک سیستم شامل چندین Domain باشد. برای مثال، محدوده ی یک سیستم فروش آنلاین دامین های از این قبیل باشد: ارسال محصول (انتخاب بهترین روش های ارسال محصول با در نظر گرفتن محصول و مقصد)، قیمت گذاری (تخفیف گذاری ها و تبلیغات) و پیشنهادهای خرید (مشخص کردن محصولات مرتبط با توجه به سابقه ی خرید)

مفهوم کلمه ی Model یک تخمین از مسئله ی پیش رو است. برای مثال، کلاس Employee یک تخمین از ماهیت تمام و کمال یک کارمند در یک Domain است. بدون شک در یک کلاس Employee تمامی ویژگی ها و رفتارهای یک کارمند را قرار نمی دهیم، بلکه فقط مواردی که در Domain مورد نظر اهمیت دارند قرار میگیرند. موضوع دیگر اینکه ممکن است کلاس Employee در یک Domain به صورت متفاوتی نسبت به یک Domain دیگر مدل شود. برای مثال، دامین صدور حقوق و دامین منابع انسانی یک کارمند را به روش های متفاوتی مدل می کنند.

و نهایتاً مفهوم Domain Model همان Model ی است که برای Domain مورد نظر پیاده سازی می شود.

CQRS و Event Sourcing چیست؟

CQRS سرنام چهار کلمه ی Command Query Responsibility Segregation باشد که به معنی تفکیک وظایف Command و Query ها در نرم افزار است. در واقع، Command ها درخواست های نوشتن و Query ها درخواست های خواندن می باشند که باید توسط اشیا متفاوتی مدیریت و انجام شوند. مسائل متنوع زیادی در مورد موضوع CQRS وجود دارد که اغلب با Domain Driven Design گره خورده اند. قرار دادن دو بانک اطلاعاتی در برنامه به منظور انجام عملیات خواندن و نوشتن به صورت جداگانه از هر کدام از این بانک ها ساده ترین شکل الگوی CQRS می باشد. در تصویر زیر شکل ساده از این الگو را مشاهده می کنید.

بسته های آموزش Domain Driven Design

مفاهیم مطرح شده در این بسته ی آموزشی با معماری Domain Driven Design ارتباط وسیعی و نزدیکی دارند. به همین دلیل توصیه می کنیم که از بسته های آموزش اصول طراحی نرم افزار Domain Driven Design و آموزش کاربردی طراحی نرم افزار Domain Driven Design استفاده کنید.

رجوع به این بسته در سایت Pluralsight

ویدئوی معرفی به علت قرار داشتن بر روی سایت آپارات از کیفیت بالایی برخوردار نیست. این موضوع در مورد ویدئوهای خریداری شده که بر روی سرور سایت قرار داده شده اند صدق نمی کند.

دانلود دموی بسته ی آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing

عناوین بسته ی آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing

 

پیش خرید آنلاین بسته ی آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing (در زمان انتشار این بسته لینک دانلود برای شما به صورت خودکار ایمیل خواهد شد.)

با خرید این بسته ی آموزشی لینک دانلود آن به صورت مستقیم برای شما ایمیل شده و می توانید اقدام به دانلود کنید. دقت بفرمایید که لینک دانلود ارسال شده پس از گذشت 24 ساعت منقضی می شود.

به منظور دریافت پستی بسته های برنامه نویسی سایت پرووید، پس از انجام پرداخت، بر روی دکمه ی زیر کلیک کرده و فرم مربوطه را پر کنید.

Purchase-Icon

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE