شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

آموزش تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی Defensive Programming

آموزش تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی Defensive Programming

یکی دیگر از آموزش های گروه آموزشی پرووید بسته ی آموزش تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی Defensive Programming می باشد که در این قسمت آن را به شما معرفی می کنیم. این بسته ی آموزشی نیز یکی از دوره های آموزشی دیگر که در حوزه ی فارسی سازی آموزش های انگلیسی تنظیم شده است می باشد. عنوان این بسته ی آموزشی “تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی” است که با نام اصلی Advanced Defensive Programming Techniques از شرکت Pluralsight منتشر شده است.

برنامه نویسی تدافعی (Defensive Programing) چیست؟

Defensive Programming یک روش برنامه نویسی و کد نویسی است که در آن سعی می شود برنامه در مقابل شرایط غیرقابل انتظار و غیرقابل پیش بینی رفتار مناسب و قابل پیش بینی از خود نشان دهد. مباحث مربوط به Clean Code نقش بسیار مهمی در برنامه نویسی تدافعی ایفا می کنند. علاوه بر این، مباحث مربوط به SOLID در برنامه نویسی تدافعی بسیار اهمیت دارند.

در واقغ در Defensive Programming، ما سعی می کنیم که برنامه با دریافت کردن ورودی های غیرمناسب چه از سمت کاربر چه از سمت متدهای دیگر برنامه رفتار مناسبی از خود نشان دهد. قابل پیش بینی بودن رفتار برنامه (Predictability) یکی از موضوعات بسیار مهم در کدنویسی تدافعی می باشد. رفتار مناسب برنامه در شرایط غیر مساعد از قبیل از بین رفتن اتصال به شبکه، قطع شدن ارتباط با بانک اطلاعاتی و … در برنامه نویسی تدافعی مورد اهمیت قرار می گیرد.

آموزش کدنویسی تدافعی Defensive Coding در سی شارپ

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش کدنویسی تدافعی Defensive Coding در سی شارپ نیز دیدن کنید.

رجوع به این بسته در سایت Pluralsight

ویدئوی معرفی به علت قرار داشتن بر روی سایت آپارات از کیفیت بالایی برخوردار نیست. این موضوع در مورد ویدئوهای خریداری شده که بر روی سرور سایت قرار داده شده اند صدق نمی کند.

دانلود دموی بسته ی آموزش تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی Defensive Programming

عناوین بسته ی آموزش تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی Defensive Programming

فصل اول: مقدمه

فصل دوم: محدودیت های روش های سنتی دفاع از کد

فصل سوم: ساخت اشیا Consistent در جهت برنامه نویسی تدافعی

فصل چهارم: از بین بردن کد تدافعی با حذف Primitive Type ها

فصل پنجم: تعریف Function Domain به عنوان خط اصلی دفاع از کد

فصل ششم: طراحی تدافعی به جای نوشتن کدهای تدافعی

فصل هفتم: اصول کار کردن با اشیا و نه با Null

فصل هشتم: ساخت یک Domain Model غنی به عنوان تکنیک موثر طراحی تدافعی

فصل نهم: طراحی جریان کاری (Workflow) جایگزین به جای دفاع از خطاها (Error ها)

پیش خرید آنلاین بسته ی آموزش تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی تدافعی Defensive Programming با تخفیف (قیمت در زمان انتشار چهل و پنج هزار تومان)

با خرید این بسته ی آموزشی لینک دانلود آن به صورت مستقیم برای شما ایمیل شده و می توانید اقدام به دانلود کنید. دقت بفرمایید که لینک دانلود ارسال شده پس از گذشت 24 ساعت منقضی می شود.

به منظور دریافت پستی بسته های برنامه نویسی سایت پرووید، پس از انجام پرداخت، بر روی دکمه ی زیر کلیک کرده و فرم مربوطه را پر کنید.

Purchase-Icon

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *