در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با اینکه چه Database Provider هایی در EF Core پشتیبانی می شوند صحبت خواهیم کرد. در استفاده از Entity Framework Core می‌توانیم Database Provider های مختلفی را در قالب NuGet Package هایی به پروژه اضافه کنیم.

چه Database Provider هایی در EF Core پشتیبانی می شوند؟

اگر با نسخه های قبلی Entity Framework آشنا باشید می دانید که ما می توانستیم از Database Provider های متعددی برای دسترسی پیدا کردن به گستره وسیعی از انواع دیتابیس ها استفاده کنیم. و اما در جواب به این سوال که چه Database Provider هایی در EF Core پشتیبانی می شوند؟ باید بگوییم که  خوشبختانه در مورد Entity Framework Core نیز این موضوع صدق می کند. در استفاده از Entity Framework Core می‌توانیم Database Provider های مختلفی را در قالب NuGet Package هایی به پروژه اضافه کنیم. در قسمت زیر تعدادی از NuGet Package ها و Database Provider های مربوط به هر کدام را به شما ارائه داده ایم.

Database NuGet Package
SQL Server Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer
MySQL MySql.Data.EntityFrameworkCore
PostgreSQL Npgsql.EntityFrameworkCore.PostgreSQL
SQLite Microsoft.EntityFrameworkCore.SQLite
SQL Compact EntityFrameworkCore.SqlServerCompact40
In-memory Microsoft.EntityFrameworkCore.InMemory

همین جا از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش جامع NuGet که چندی پیش از وبسایت پرووید معرفی و منتشر شده است استفاده کنید. در واقع با استفاده از NuGet Package ها می توانید Dependency های مختلف برنامه خود را خیلی راحت به برنامه خود اضافه کنید.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

علاوه بر این در رابطه با مفهوم Database Provider ها در بسته جامع آموزش Entity Framework از وب سایت پرووید صحبت کرده ایم. نه تنها این بسته بلکه به منظور فراگیری مفاهیم مربوط به Entity Framework Core می توانید از بسته های مختلف آموزشی که یا ضبط مرتضی گیتی و یا دوبله آموزش های وب سایت های مختلف زبان انگلیسی هستند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *