پیکربندی رابطه های One-to-One در EF Core با استفاده از Fluent API #2

پیکربندی رابطه های One-to-One در EF Core با استفاده از Fluent API #2

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با پیکربندی رابطه های One-to-One در EF Core با استفاده از Fluent API #2 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با همین مبحث صحبت کردیم.

بیاید به صورت قدم به قدم در رابطه با این کد صحبت کنیم. در مرحله اول دستور modelBuilder.Entity<Student>() شروع به پیکربندی Student می‌کند. پس از آن دستور HasOne<StudentAddress>(s => s.Address) مشخص میکند که Student حاوی یک reference property از نوع StudentAddress می‌باشد. این موضوع با استفاده از lambda expression انجام شده است. پس از آن دستور WithOne(ad => ad.Student) پیکربندی آن سمت رابطه یعنی StudentAddress را انجام میدهد. این دستور مشخص میکند که StudentAddress حاوی یک reference navigation property از نوع Student می‌باشد. و نهایتاً دستور HasForeignKey<StudentAddress>(ad => ad.AddressOfStudentId) مشخص کننده نام property می باشد که در نقش foreign key property ظاهر می شود. در بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم در این رابطه بیشتر صحبت کرده ایم.

بسته ی آموزش ویدئویی معماری نرم افزار در Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی معماری نرم افزار در Entity Framework Core دیدن کنید.

کدی در قسمت بالا دیدیم جداول زیر را در دیتابیس ایجاد می‌کند.

تصویر زیر نیز انجام پیکربندی مربوط به relationship های one-to-one را با استفاده از Fluent API مشخص می کنند.

دقیقا شبیه به پیکربندی relationship ‌های one-to-many که در قسمتی دیگر از وبسایت پرووید مورد بررسی قرار گرفتند می توانید کار پیکربندی را از StudentAddress آغاز کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Entity Framework Core 2.0

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Entity Framework Core 2.0 دیدن کنید.

این موضوع نیز در کد زیر نشان داده شده است.

modelBuilder.Entity<StudentAddress>()
    .HasOne<Student>(ad => ad.Student)
    .WithOne(s => s.Address)
    .HasForeignKey<StudentAddress>(ad => ad.StudId);

بنابراین انجام پیکربندی های مربوط به relationship های one-to-one با استفاده از Fluent API در Entity Framework Core را در این آموزش دیدید و خوشبختانه متوجه شده اید که این کار بسیار ساده است. امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از بسته های جامع آموزش Entity Framework Core از وبسایت پرووید استفاده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت