در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با نصب Entity Framework Core در ویژوال استادیو قسمت #2 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

نصب Entity Framework Core در ویژوال استادیو قسمت #2

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با نصب کردن Database Provider های Entity Framework Core صحبت کردیم و اما در این قسمت که قسمت دوم از این آموزش هست در رابطه با نصب کردن Entity Framework Core Tools صحبت خواهیم کرد.

نصب کردن Entity Framework Core Tools

برای اجرای بسیاری از دستورات Entity Framework Core و انجام بسیاری از کارها که در زمان طراحی پروژه به آنها نیاز داریم باید اقدام به نصب کردن EF Core Tools کنیم. بعضی از کارهایی که با نصب کردن EF Core Tools قابل انجام می‌ شوند عبارتند از Migration و Scaffolding و غیره. دقت کنید که EF Core Tools را می توانید در قالب یک NuGet Package در پروژه خود نصب کنید. وابسته به اینکه در کجای برنامه می خواهید از دستورات EF Core Tools استفاده کنید روان نصب کردن متفاوت خواهد بود.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

به طور کلی می توانید با استفاده از Package Manager Console یا با استفاده از dotnet CLI اقدام به نصب کردن EF Core Tools کنید.

در بخش اول از این آموزش در رابطه با نصب کردن EF Core Tools از طریق Package Manager Console صحبت می‌کنیم. برای اینکه بتوانید دستورات EF Core Tools از قبیل Migration ها را طریق Package Manager Console اجرا کنید باید یک NuGet Package را با نام Microsoft.EntityFrameworkCore.Tools نصب کنید.

روال نصب کردن یک NuGet Package را در قسمت قبلی از این آموزش خدمت شما عرض کردیم. علاوه بر این توصیه می‌کنیم که از بسته آموزش جامع NuGet از وب سایت پرووید استفاده کنید.

بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core دیدن کنید.

با نصب این مورد می توانید بسیاری از دستورات مرتبط با Entity Framework Core از قبیل از Migration و Scaffolding را به راحتی از طریق Package Manager Console در درون ویژوال استودیو اجرا کنید.

در قسمت بعدی از آموزش اقدام به نصب کردن EF Core Tools به منظور اجرا کردن دستورات Entity Framework Core در dotnet CLI می کنیم. دقت کنید که CLI مخفف Command Line Interface می باشد که یک واسط کاربری منتی Console ی است. برای انجام این کار ابتدا اقدام به نصب NuGet Package ی با نام Microsoft.EntityFrameworkCore.Tools.DotNet کنید. پس از نصب این مورد بر روی فایل پروژه خود در درون Solution Explorer راست کلیک کرده و سپس گزینه ی Edit را انتخاب کنید. زمانی که در حالت ویرایش این فایل قرار گرفتید یک همانند تصویر زیر به این فایل است اضافه کنید.

این موضوع به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید دستورات مربوط به Entity Framework Core را از طریق dotnet CLI در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ اجرا کنید.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

پس از انجام این کار می توانید به راحتی dotnet CLI را از طریق فولدر root مربوط به پروژه خود باز کرده و دستورات مربوط به Entity Framework Core را با استفاده از دستور dotnet ef اجرا کنید. تصویر زیر این موضوع را به سادگی نشان می دهد.

امیدواریم که این آموزش از وب سایت پرووید نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد توصیه می‌کنیم حتماً از بقیه آموزش های وب سایت چه آنهایی که به صورت غیر رایگان منتشر شده اند و چه آنهایی که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته اند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *