در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با نصب Entity Framework Core در ویژوال استادیو قسمت #1 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

نصب Entity Framework Core در ویژوال استادیو قسمت #1

تکنولوژی Entity Framework Core می تواند با تمامی برنامه هایی که بر اساس .NET Core و یا .NET Framework 4.6 ساخته می شوند استفاده شود. در این آموزش از وب سایت پرووید در رابطه با نصب کردن Entity Framework Core در درون یک Console Application که با .NET Core ساخته شده است صحبت خواهیم کرد. این آموزش در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ ساخته شده است.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

از آن جایی که Entity Framework Core بخشی از .NET Core و یا .NET Framework نیست باید آن را به عنوان یک NuGet Package نصب کنید. برای استفاده کردن از Entity Framework Core در برنامه تان باید دو NuGet Package زیر را نصب کنید:

  • EF Core DB Provider
  • EF Core Tools

نصب کردن Entity Framework Core Database Provider

ممکن است از آموزش های دیگر وب سایت پرووید مطلع شده باشید که برای دسترسی به دیتابیس های مختلف Database Provider های مختلفی وجود دارد. در واقع هر کدام از این Database Provider ها را شما می توانید به عنوان یک NuGet Package نصب کنید. در این آموزش ما قصد داریم از با یک دیتابیس که از نوع MS SQL Server است استفاده کنیم. بنابراین NuGet Package ی را با نام Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer نصب میکنیم. به منظور نصب کردن این NuGet Package به عنوان یک Dependency بر روی پروژه خود راست کلیک کرده و سپس گزینه Manage NuGet Packages را انتخاب کنید. حتی می ‌توانید از منوی Tools و بعد گزینه NuGet Package Manager و پس از آن گزینه Manage NuGet Packages اقدام به باز کردن پنجره زیر کنید.

در این پنجره بر روی تب Browse و یا Updates کلیک کرده و سپس عبارت Microsoft.entityframeworkcore را سرچ کنید. نتایج این سرچ در تصویر زیر نشان داده شده است.

در این لیست بر روی Database Provider ی که قصد نصب کردن آن را دارید کلیک کنید. در این مثال ما بر روی گزینه Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer کلیک میکنیم چرا که می‌خواهیم با یک دیتابیس که از نوع MS SQL Server است کار کنیم. باید دقت کنید که حتما تولید کننده این NuGet Package مایکروسافت باشد. پس از انتخاب بر روی دکمه Install کلیک کنید تا روال نصب شروع شود. با کلیک بر روی دکمه Install صفحه زیر نشان داده می‌شود که در بردارنده نام NuGet Package هایی که قرار است در پروژه شما نصب شوند.

بر روی دکمه OK کلیک کنید که پس از آن صفحه زیر نشان داده می‌شود که در آن باید لایسنس مربوط به پکیج ها را بپذیرید. بر روی دکمه I Accept کلیک کنید.

 

پس از پایان روال نصب می توانید با استفاده از Solution Explorer و رفتن به قسمت Dependencies و بعد NuGet اطمینان حاصل کنید که Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer به درستی بر روی پروژه شما نصب شده است.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

دقت کنید که با نصب این NuGet Package چندین مورد دیگر نیز از قبیل System.Data.SqlClient و Microsoft.EntityFrameworkCore.Relational نصب می شوند.

علاوه بر استفاده از این روش شما همچنین می توانید از Package Manager Console اقدام به نصب این NuGet Package کنید. به این منظور به منوی Tools رفته و سپس NuGet Package Manager و پس از آن Package Manager Console را انتخاب کنید. در صفحه Console دستوری که در تصویر زیر می بینید را تایپ کنید را تایپ کنید و سپس Enter بزنید.

در حال حاضر ما توانستیم Database Provider مربوطه را در درون پروژه خود نصب کنیم اما هنوز اقدام به نصب EF Core Tools نکرده ایم. در قسمت دوم از این آموزش از وبسایت پرووید شما را قدم به قدم در روال نصب کردن Entity Framework Core Tools راهنمایی خواهیم کرد.

بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core دیدن کنید.

علاوه بر این اگر اطلاعات بیشتری در رابطه با NuGet می‌خواهید توصیه می کنم حتما بسته آموزش جامع آن را از وبسایت پرووید دانلود کرده و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *