در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با مک در مقابل ویندوز: 8 برتری سیستم عامل مک #3 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

مک در مقابل ویندوز: 8 برتری سیستم عامل مک #3: واسط کاربری (Interface)

واسط کاربری در سیستم های مک بسیار ساده و در حین حال جذاب و کاربردی هستند. در این سیستم ها شما به راحتی می توانید برنامه هایی را که اغلب از آنها استفاده می کنید را در قسمت پایین مانتیتور قرار بدهید و به سرعت آنها را اجرا کنید. با وجود این سادگی، ظرافت های زیادی در سیستم های مک وجود دارد. برای مثال، می توانید با استفاده از iCloud اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری خود را مدیریت کنید، چندین صفحه ی دسکتاپ داشته باشید، با استفاده از Airdrop فایل های خود را به اشتراک بگذارید و عملکرد سیستم را با استفاده از ابزارهای متفاوتی زیر نظر بگیرید. البته باید توجه کرد که سیستم عامل ویندوز هشت نیز در این عرصه به خوبی عمل کرده است.

apple_os_x_mavericks

اما باید دقت کرد که در کل سیستم عامل های مک نسبت به ویندوز کمتر دچار crash یا هنگ شدن می شوند که این موضوع خود می تواند کارایی کاربر را افزایش بدهد. البته به مرور از کارایی سیستم عامل کاسته می شود ولی این کاهش به مراتب کمتر از سیستم عامل های ویندوز است.

در قسمت بعدی از سری مقالات آموزشی “مک در مقابل ویندوز: 8 برتری سیستم عامل مک” از وبسایت پرووید در رابطه با آپدیت و به روز رسانی محصولات شرکت اپل صحبت می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *