در این پست قسمت هفتم از سری آموزش مقایسه ی ASP.NET Web Forms و MVC از وبسایت پرووید را برای شما دوستان قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

بهبود های ASP.NET 4

در ورژن چهارم از ASP.NET شاهد بهبودهایی هستیم که سعی در حل کردن مشکلات بالا کرده اند. بعضی از آنها عبارت اند از:

  • ViewState: یکی از قابلیت های اضافه شده این است که می توانید ViewState را فعال یا غیرفعال کنید و همینطور سایز آن را نیز کنترل کنید.
  • URL Routing: با استفاده از این قابلیت، به جای استفاده از آدرس فیزیکی فایل ها که برای SEO مشکل ساز هستند، می توانیم آدرس مورد نظر خود را در نظر بگیریم.
  • ID: اضافه شدن یک پروپرتی جدید به اسم id به کنترل ها به ما این امکان را می دهند که با جاوا اسکریپت بهتر کار کنیم. دقت کنید که در ورژن چهارم از ASP.NET هنوز به طور کامل بر روی HTML نهایی کنترل نداریم.

نکته ی جالب در این است که حتی پس از اضافه شدن این قابلیت های جدید برای از بین بردن مشکلاتی که از آنها یاد شد، هنوز امکان انجام Unit Testing وجود ندارد. (ما در بسته ی Unit Testing از وبسایت پرووید در رابطه با Unit Testing با فریم ورک NUnit صحبت کرده ایم.) به علاوه، غیرفعال کردن ViewState موضوعی ست که کمتر کسی از آن استفاده می کند. به علاوه، بر روی HTML نهایی کنترل کامل نداریم و استفاده از جاوا اسکریپت بسیار دشوار است. (می توانید با استفاده از بسته ی آموزش جامع جاوا اسکریپت وبسایت پرووید، جاوا اسکریپت را از صفر تا صد فرا بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *