در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با مقایسه ی Web Forms و MVC – 7# صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

مقایسه ی Web Forms و MVC – 7#: بهبود های ASP.NET 4

در ورژن چهارم از ASP.NET شاهد بهبودهایی هستیم که سعی در حل کردن مشکلات بالا کرده اند. بعضی از آنها عبارت اند از:

  • ViewState: یکی از قابلیت های اضافه شده این است که می توانید ViewState را فعال یا غیرفعال کنید و همینطور سایز آن را نیز کنترل کنید.
  • URL Routing: با استفاده از این قابلیت، به جای استفاده از آدرس فیزیکی فایل ها که برای SEO مشکل ساز هستند، می توانیم آدرس مورد نظر خود را در نظر بگیریم.
  • ID: اضافه شدن یک پروپرتی جدید به اسم id به کنترل ها به ما این امکان را می دهند که با جاوا اسکریپت بهتر کار کنیم. دقت کنید که در ورژن چهارم از ASP.NET هنوز به طور کامل بر روی HTML نهایی کنترل نداریم.

بسته ی آموزش ویدئویی تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Full-stack در دات نت سری اول

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Full-stack در دات نت سری اول نیز دیدن کنید.

نکته ی جالب در این است که حتی پس از اضافه شدن این قابلیت های جدید برای از بین بردن مشکلاتی که از آنها یاد شد، هنوز امکان انجام Unit Testing وجود ندارد. (ما در بسته ی Unit Testing از وبسایت پرووید در رابطه با Unit Testing با فریم ورک NUnit صحبت کرده ایم.) به علاوه، غیرفعال کردن ViewState موضوعی ست که کمتر کسی از آن استفاده می کند. به علاوه، بر روی HTML نهایی کنترل کامل نداریم و استفاده از جاوا اسکریپت بسیار دشوار است. (می توانید با استفاده از بسته ی آموزش جامع جاوا اسکریپت وبسایت پرووید، جاوا اسکریپت را از صفر تا صد فرا بگیرید.)

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش مقایسه ی ASP.NET Web Forms و ASP.NET MVC مشاهده کنید.

این مطالب رو حتما بخوان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *