شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

مقایسه ی Web Forms و MVC – 4#

در این پست قسمت چهارم از سری آموزش مقایسه ی ASP.NET Web Forms و MVC از وبسایت پرووید را برای شما دوستان قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

ASP.NET چیست؟

ASP.NET یک فریم ورک برای ساخت برنامه های تحت وب است که توسط مایکروسافت معرفی شد. این فریم ورک بر اساس CLR کار می کند. با استفاده از زبان های سی شارپ و یا وی بی دات نت و یا هر زبان دیگری می تواند برنامه های تحت وب خود را با استفاده از این فریم ورک ایجاد کیند. فریم ورک ASP.NET از دو مدل برای ساخت برنامه های تحت وب پشتیبانی می کند: Web Forms و MVC.

Web Forms چیست؟

در ابتدای کار، مایکروسافت ASP.NET Web Forms را بر اساس ASP معرفی کرد. با استفاده از این فریم ورک جدید، ساخت برنامه های تحت وب بسیار ساده تر از پیش شد. برنامه نویسی stateful بر اساس پروتوکول HTTP که یک پروتوکول stateless است. این کار با استفاده از یک لایه ی abstraction انجام شد. به علاوه، برنامه نویسی رویدادگرا (Event Driven) با استفاده از این فریم ورک جدید قابل انجام بود. به اینصورت برنامه نویسانی که تجربه ی توسعه ی تحت وب را داشتند به راحتی می توانستند در سطح وب هم کار کنند. در این فریم ورک جدید مباحثی شبیه post back (ارسال داده های وارد شده در یک فرم به همان صفحه ی یکسان) و یا ViewState (که امکان ذخیره کردن داده های درون کنترلها را می دهد) معرفی شدند. در واقع مایکروسافت سعی کرد که مدل برنامه نویس ویژوال و رویدادگرا با به عرصه ی وب وارد کند. این کار با معرفی مجموعه ای از کنترلهای قابل استفاده در ساخت برنامه های تحت وب انجام شد.

دانلود رایگان آموزش “10 اشتباه خطرناک در ساخت برنامه های تحت وب”

به منظور دریافت لینک دانلود در ایمیل خود، فرم زیر را کامل کنید.[email-download download_id=”1″ contact_form_id=”10461″]

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE