ساخت اولین وب اپلیکیشن در ASP.NET Core

ساخت اولین وب اپلیکیشن در ASP.NET Core

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ساخت اولین وب اپلیکیشن در ASP.NET Core صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

در این قسمت از سری آموزشی متنی و رایگان ASP.NET Core از وب سایت پرووید اقدام به ساختن اولین وب اپلیکیشن با ASP.NET Core خواهیم کرد.

همانطور که در قسمت قبل از این آموزش خدمت شما عرض شد ما از Visual Studio 2017 استفاده می کنیم. توصیه می کنیم که برای یادگیری کار کردن با ویژوال استادیو از بسته ی آموزش ویدئویی کار با ویژوال استادیو برای ساخت برنامه های دات نت استفاده کنید. به عنوان اولین قدم ویژوال استودیو را باز کرده و سپس از منوی File گزینۀ New را انتخاب و پس از آن بر روی Project کلیک کنید. در پنجره New Project که در تصویر زیر نیز نشان داده شده است از قسمت سمت چپ بر روی گزینۀ Visual C# کلیک کرده و پس از آن گزینۀ Web را انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده  می کنید با انجام اینکار، قسمت وسط را می بینید که حاوی دو گزینۀ مختلف برای ساختن یک وب اپلیکیشن اند ایندو گزینه ASP.NET Core Web Application و ASP.NET Web Application نام دارند طبیعتاً گزینه اول ASP.NET Core Web Application را انتخاب خواهیم کرد.

پس از آن یک نام مناسب و همچنین یک مکان مناسب و یک نام برای Solution مورد نظرمان انتخاب می کنیم. نامی که ما در این آموزش انتخاب می کنیم My First Core App است. پس از آن بر روی OK کلیک کرده این موضوع باعث می شود که یک پنجرۀ دیگر شبیه به تصویر زیر به شما نشان داده شود.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید می توانید نسخۀ مورد نظرتان از .Net Core را برای ساختن برنامه بر اساس آنرا انتخاب کنید. ما از آخرین ورژن از .Net Core استفاده می کنیم بنابراین شبیه به تصویر زیر ASP.NET Core 2.0 را انتخاب می کنیم.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت یک Enterprise Application با ASP.NET Core MVC

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت یک Enterprise Application با ASP.NET Core MVC دیدن کنید.

از قسمت وسط نیز گزینۀ Empty را انتخاب می کنیم تا وب اپلیکیشنی برای ما ساخته شود که حاوی هیچگونه فایل از پیش تعریف شده ای نباشد. این موضوع به ما کمک می کند تا جزئیات مربوط به یک وب اپلیکیشن با ASP.NET Core را بهتر بفهمیم. ضمناً از آنجائیکه از Docker برای انجام عملیات Authentication استفاده نمی کنیم با غیر فعال کردن گزینه ی Enable Docker Support کار را ادامه بدهید و نهایتاً بر روی دکمه Ok کلیک کنید.

این موضوع باعث می شود که تصویر زیر در Visual Studio به شما نشان داده شود.

البته این موضوع نیاز به کمی زمان دارد چرا که Visual Studio اقدام به Restore کردن Package های مختلف در پروژه می کند. منظور از فرآیند Restore کردن این است که Visual Studio بصورت خودکار Dependency های موجود که در قالب Nuget Package هایی تعریف شده اند را بروز رسانی، اضافه و یا حذف می کند. پس از این موضوع ساختار کل Solution شما شبیه به تصویر زیر خواهد بود.

در قسمتهای بعدی از این آموزش بطور مفصل در رابطه با ساختار یک پروژه در ASP.NET Core صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر قصد اجرا کردن برنامه را داریم. بنابراین به منوی Debug بروید و سپس گزینۀ Start Without Debugging را انتخاب کنید. علاوه بر این می توانید از Ctrl+F5 نیز استفاده کنید. این موضوع باعث می شود که پنجرۀ مرورگر شما باز شود و تصویر زیر را ببینید.

خروجی تولید شده که یک رشته با محتویات Hello World! می باشد از درون متد  Configure از کلاس Startup که در درون فایل  Startup.cs تعریف شده است تولید می شود. براحتی می توانید فایل Startup.cs را باز کنید و متد Configure را ویرایش کنید. برای مثال رشتۀ Hello World! را به یک رشتۀ دیگر تغییر داده و خروجی متناسب دیگری را ببینید.

در رابطه با نقش فایل و کلاس Startup در قسمتهای بعدی از این آموزش بطور مفصل صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این می توانید آیکون IIS Express را نیز در قسمت پائین، سمت راست، در کنار ساعت سیستم نیز مشاهد کنید. با راست کلیک کردن بر روی آن می توانید ASP.NET سایتهایی که در حال حاضر در IIS Express در حال اجرا شدن هستند را ببینید.

این آموزش را در این قسمت به پایان می رسانیم. در این قسمت در رابطه با ساخت یک Web Application با ASP.NET Core که بصورت Cross Platform عمل می کند صحبت کردیم. در قسمتهای بعدی از این آموزش در رابطه با مباحث مفصلتری حرف خواهیم زد.

بسته ی آموزش ویدئویی پروژه محور ASP.NET Core MVC و EF Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی پروژه محور ASP.NET Core MVC و EF Core دیدن کنید.

یکی از این موضوعات مهم، ساختار یک پروژه در ASP.NET Core می باشد که موضوع آموزش بعدی خواهد بود.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با فریم ورک ASP.NET Core استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش کامل توسعه وب اپلیکیشن با ASP.NET Core مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت