در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با روش Code-First و Database-First در EF Core صحبت خواهیم کرد. به طور کلی Entity Framework Core از روش Code-First استفاده می ‌کند و پشتیبانی کمتری برای روش Database-First در نظر می‌گیرد.

روش Code-First و Database-First در EF Core

در استفاده از Entity Framework Core به طور کلی دو روش توسعه (Development Approach) وجود دارد که عبارتند از:

  • Code-First
  • Database-First

به طور کلی Entity Framework Core از روش Code-First استفاده می ‌کند و پشتیبانی کمتری برای روش Database-First در نظر می‌گیرد. این موضوع به این دلیل است که Visual Dedigner و Wizard هایی که برای طراحی Model هستند در ورژن ۲ از Entity Framework Core پشتیبانی نمیشود. در روش Code-First دیتابیس و Table های آن توسط Migration هایی که بر اساس Convention ها و Configuration های درون Domain Class انجام می شوند پیاده سازی می شود. تمامی این کارها به صورت خودکار توسط Entity Framework Core و API آن انجام می‌شود. گفتنی است که این موضوع به طور کلی در Domain Driven Design کاربرد دارد.

Domain Driven Design چیست؟

Domain Driven Design در واقع درک نیازهای واقعی کسب و کار مشتری است. ما باید درباره دامنه های مختلف مانند بانکداری، مخابرات، زنجیره تامین، مراقبت های بهداشتی و… دانش داشته باشیم. بنابراین در اینجا دامنه به معنی دانش کسب و کار درباره صنعت خاص است. به طور مشابه طراحی دامنه محور تمرکز بیشتری نسبت به نیازهای کسب و کار دارد نه به تکنولوژی. برای شروع نوشتن یک سیستم، باید بدانیم که مشتری چه چیزی را مد نظر دارد، در حین فاز اولیه هیچگاه درباره برنامه نویسی و معماری آن فکر نمیکنید. هدف اصلی شما درک تمام شرایط کسب و کار مشتری و چگونگی مدل دامنه مورد نیاز او است.

در همین قسمت از شما دعوت می کنیم که از بسته جامع آموزش Domain Driven Design از وب سایت پرووید دیدن کنید.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

و اما در روش Database-First ابتدا Domain Class ها و کلاس Context بر اساس یک دیتابیس که از قبل موجود میباشند ساخته می شود. این موضوع توسط Entity Framework Core و با استفاده از Command هایی که در Entity Framework Core وجود دارند انجام میشود. دقت کنید که این روش از توسعه در Entity Framework Core پشتیبانی کمتری می شود چرا که Entity Framework Core حاوی یک Visual Designer و یا Wizard هایی که در Entity Framework از آنها استفاده می‌کردیم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *