شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب #9

در این پست، نهمین تکنیک از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب را در سایت پرووید قرار داده ایم. تکنیک نهم مربوط به استفاده از Gzip می شود.

فشرده سازی داده ها (Data Compression) موضوعی است که اغلب ماها با آن آشنا هستیم. استفاده از WinRar برای فشرده کردن یک فایل و یا فولدر و کاهش بایت ارسالی در شبکه، چیزی ست که اغلب ماها از آنها استفاده می کنیم. یکی از قابلیت های IIS فشرده کردن صفحات و سپس ارسال آنها به کاربر است. این کار توسط قابلیتی تحت عنوان فشرده سازی Gzip (Gzip Compression) انجام می شود. IIS فقط هنگامی از این قابلیت استفاده می کند که مرورگر کاربر توانایی کار با داده های فشرده شده توسط Gzip را داشته باشد. مرورگر های فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر از این دسته اند. این امر باعث می شود که پهنای باند کمتری استفاده شود، سرعت دریافت داده ها توسط کاربر بالا برود و در نتیجه سرور بتواند در مدت زمان خاصی درخواست بیشتری را پاسخ دهد.

همانطور که در تکنیک پنجم افزایش سرعت اجرای برنامه های تحت وب عرض کردیم، استفاده از آخرین نسخه ی ابزارهایمان می تواند کار ما را بهبود ببخشد و این موضوع درباره ی Gzip نیز صدق می کند. در IIS نسخه ی 6 مکانیزم فشرده سازی Gzip پیشرفت جالبی داشت و بهتر از Gzip در نسخه ی 5 از IIS کار می کرد.

پس، به عنوان نهمین تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب، می توانید علاوه بر کش کردن صفحات از فشرده سازی آنها با استفاده از Gzip فکر کنید.

دانلود رایگان آموزش “10 اشتباه خطرناک در ساخت برنامه های تحت وب”

به منظور دریافت لینک دانلود در ایمیل خود، فرم زیر را کامل کنید.[email-download download_id=”1″ contact_form_id=”10461″]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *