در این پست، هشتمین تکنیک از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب را در سایت پرووید قرار داده ایم. تکنیک هشتم مربوط به استفاده از آخرین نسخه ی IIS می شود.

همیشه دقت کنید که در نسخه های جدید برنامه ها امکانات زیادی اضافه می شود. بنابراین، استفاده از آخرین نسخه ی اغلب برنامه کار عاقلانه ای است. در حوزه ی سایت برنامه های تحت وب، سعی کنید که از آخرین نسخه ی IIS استفاده کنید. برای مثال در نسخه ی 6 از IIS امکانات بسیار جالبی اضافه شد که در نسخه ی 5 آن وجود نداشت. بنابراین، تنها کسانی که از آخرین نسخه ی IIS استفاده می کردند می توانستند از این قابلیت استفاده کنند.

این قابلیت kernel caching نام داشت. با استفاده از kernel caching و کش کردن صفحات بر اساس تکینک قبلی، می توانیم سرعت اجرای برنامه را به شدت افزایش دهیم. هنگامی که یک صفحه را در ASP.NET کش می کنیم و در IIS قرار میدهیم و پس از مدتی یک درخواست ورودی برای آن صفحه وارد سرور می شود، kernel caching وارد عمل می شود. با استفاده از kernel caching بدون انجام context switching صفحه ی مورد نظر از کش برداشته شده و به سمت کاربر ارسال می شود. این قابلیت در IIS نسخه ی 6 اضافه شد و دلیل توصیه ی ما مبنی بر استفاده از آخرین نسخه ی برنامه ها نیز همین می باشد.

پس، به عنوان هشتمین تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب، می توانید همیشه به این فکر کنید که در نسخه های جدید ابزارهای شما، قابلیت های جدید اضافه شده است که می توانید از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *