ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب #8

ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب #8

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب #8 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک هشتم: استفاده از آخرین نسخه ی IIS

همیشه دقت کنید که در نسخه های جدید برنامه ها امکانات زیادی اضافه می شود. بنابراین، استفاده از آخرین نسخه ی اغلب برنامه کار عاقلانه ای است. در حوزه ی سایت برنامه های تحت وب، سعی کنید که از آخرین نسخه ی IIS استفاده کنید. برای مثال در نسخه ی 6 از IIS امکانات بسیار جالبی اضافه شد که در نسخه ی 5 آن وجود نداشت. بنابراین، تنها کسانی که از آخرین نسخه ی IIS استفاده می کردند می توانستند از این قابلیت استفاده کنند.

این قابلیت kernel caching نام داشت. با استفاده از kernel caching و کش کردن صفحات بر اساس تکینک قبلی، می توانیم سرعت اجرای برنامه را به شدت افزایش دهیم. هنگامی که یک صفحه را در ASP.NET کش می کنیم و در IIS قرار میدهیم و پس از مدتی یک درخواست ورودی برای آن صفحه وارد سرور می شود، kernel caching وارد عمل می شود. با استفاده از kernel caching بدون انجام context switching صفحه ی مورد نظر از کش برداشته شده و به سمت کاربر ارسال می شود. این قابلیت در IIS نسخه ی 6 اضافه شد و دلیل توصیه ی ما مبنی بر استفاده از آخرین نسخه ی برنامه ها نیز همین می باشد.

پس، به عنوان هشتمین تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب، می توانید همیشه به این فکر کنید که در نسخه های جدید ابزارهای شما، قابلیت های جدید اضافه شده است که می توانید از آنها استفاده کنید.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت