در این پست، ششمین تکنیک از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب را در سایت پرووید قرار داده ایم. تکنیک ششم مربوط به پردازش پشت صحنه (Background Processing) می شود.

همانطور که باید بدانید سرعت اجرای کدهای شما باید بسیار بالا باشد. اغلب اوقات کارهایی در برنامه انجام می شود که سرعت اجرای آنها پایین است. این کارها ممکن است خیلی به ندرت انجام شوند اما باز هم سرعت کمی دارند. بعضی از این کارها مانند فرستادن ایمیل، انجام Validation و غیره می باشد.

یکی از تکینک هایی که اغلب برنامه نویسان تحت وب با آن ناآشنا هستند انجام کارهای وقت گیر در پشت صحنه است. به منظور انجام این کار می توان از System.Threading استفاده کرد. جا دارد بگوییم که ما در وبسایت پرووید در بسته ی آموزش برنامه نویسی موازی این مباحث را بررسی کرده ایم. به هر حال، می توان با استفاده از کلاس System.Threading کارهای وقت گیر برنامه شبیه فرستادن ایمیل و یا حتی ایندکس گذاری پست های یک وبسایت را در پشت صحنه انجام داد.

با این وجود، باید دقت کرد که انجام بیش از حد این کار ممکن است سرور را دچار مشکل کرده و از سرعت آن به شدت بکاهد. انجام درست این کار به منظور افزایش سرعت برنامه در انجام کارهای وقت گیر نیاز به تمرین و دانش دارد.

پس، به عنوان ششمین تکنیک افزایش سرعت برنامه های تحت وب، می توانید به انجام کارهای وقت گیر برنامه در پشت صحنه فکر کنید. کارهایی شبیه فرستان ایمیل به افردای که به وبسایت شما subscribe کرده اند را با استفاده از کلاس System.Threading در پشت صحنه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *