در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه #9 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک نهم مربوط به غیرفعال کردن گزینه های اضافی در Connection String

استفاده از حوضچه ی کانکشن ها می تواند به مراتب سرعت کار با بانک های اطلاعاتی در برنامه را افزایش دهد. دقت کنید که حوضچه ی کانکشن ها فقط زمانی ایجاد می شود که connection string تغییری نکند. به عبارت دیگر، اگر از یک connection string یکسان بارها استفاده کنید، به صورت خودکار این قابلیت شروع به کار کرده و سرعت کار را افزایش می دهد.

به علاوه، تنظیم نکردن موارد غیرضروری در تعریف connection string می تواند سرعت کار را بالا ببرد. برای مثال به connection string زیر نگاه کنید:

SqlConnection conn = new SqlConnection (“Server=mysrv01; Integrated Security=true; Enlist=false");

در connection string بالا، قابلیت Enlist با مقدار False تنظیم شده است که این موضوع به مراتب سرعت کار را بالا می برد. به عنوان مثالی دیگر، هنگامی که قصد پر کردن DataSet ی را با یک DataAdapter دارید، اگر نیازی به کلید اصلی جدول ندارید، آن را از دیتابیس نخوانید:

public DataSet SelectSqlSrvRows(DataSet dataset,string connection,string query){
SqlConnection conn = new SqlConnection(connection);
SqlDataAdapter adapter = new SqlDataAdapter();
adapter.SelectCommand = new SqlCommand(query, conn);
adapter.MissingSchemaAction = MissingSchemaAction.AddWithKey;
adapter.Fill(dataset);
return dataset;
}

در کد بالا MissingSchemaAction با مقدار MissingSchemaAction.AddWithKey تنظیم شده است . این موضوع باعث می شود که اطلاعات کلید اصلی جدول نیز خوانده شود که در مواقعی که به آن نیازی نیست سرعت کار را بی جهت کاهش می دهد.

بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6 دیدن کنید.

بنابراین، به عنوان تکنیک نهم از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرا در برنامه های دات سعی کنید در عملیات کار کردن با بانک اطلاعاتی، گزینه های غیر ضروری را غیرفعال کنید. این موضوع می تواند سرعت اجرا با بهبود ببخشد.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه های دات نت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *