در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه #8 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک هشتم: به استفاده از DataReader به جای DataSet

استفاده از DataReader در مواقعی که فقط نیاز به خواندن داده ها دارید می تواند سرعت برنامه را افزایش دهد. DataReader می تواند در صورت تمایل کاربر داده ها را کش کند. یک DataReader به شما این امکان را می دهد که داده ها را بدون ذخیره سازی به صورت یک stream بخوانید که این موضوع سرعت خواندن داده ها از آن را به مراتب بیش از DataSet می کند.

در مقابل، از DataSet زمانی استفاده کنید که به عملیاتی بیش از خواندن داده ها نیاز دارید. DataSet نسبت به DataReader سربار بیشتری دارد. استفاده کردن از تکنولوژی Entity Framework نسبت به ADO.NET برتری هایی را دارد که می توانید برای یادگیری کار با این تکنولوژی در زمینه ی بانک های اطلاعاتی از بسته ی آموزش ویدئویی 5 Entity Framework استفاده کنید.

توجه کنید که اگر نیازی به کش کردن داده ها ندارید، استفاده از DataReader می تواند به شدت کارایی برنامه را افزایش دهد.

بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6 نیز دیدن کنید.

بنابراین، به عنوان تکنیک هشتم از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرا در برنامه های دات سعی کنید که در صورت عدم نیاز به DataSet از آن استفاده نکنید چرا که سربار بیشتری در برنامه ایجاد می کند. سعی کنید زمانی که نیاز به یک stream برای خواندن داده ها دارید از DataReader استفاده کنید.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه های دات نت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *