در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه #7 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک هفتم: به پیش کامپایل کردن Windows Form Application ها

یکی از موضوع های بسیار مهم در نظر گرفتن زمان ابتدای شروع به کار برنامه است. اگر برنامه ی شما در زمان شروع به کار خود، تعداد زیادی از متد ها را لود می کند و یا فراخوانی می کند، این موضوع باعث کاهش سرعت شدید اجرای برنامه می شود. این موضوع در برنامه های تحت ویندوز مشهود تر است، چرا که آنها از کتابخانه های زیادی در خود استفاده می کنند. اغلب اوقات، پیش کامپایل کردن (Precompile) کردن برنامه های تحت ویندوز باعث افزایش سرعت اجرا می شود.

شما می توانید به صورت خیلی ساده با استفاده از ngen.exe برنامه ی خود را پیش کامپایل کنید. از ابزار ngen.exe هم می توان در پروسه ی نصب برنامه و هم قبل از توزیع آن استفاده کرد. استفاده از ngen.exe قبل از نصب برنامه بهتر است چرا که این موضوع باعث می شود بر اساس پیکربندی ماشین مقصد، عملیات پیش کامپایل اتفاق بیفتد. به عبارت دیگر، پیش کامپایل کردن قبل از توزیع برنامه باعث می شود که بهبودهای انجام شده فقط مختص پیکربندی سیستم شما باشد.

بسته ی آموزش ویدئویی برنامه نویسی Windows Form Application

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی برنامه نویسی Windows Form Application نیز دیدن کنید.

برای اینکه افزایش سرعت بدست آمده توسط پیش کامپایل را نشان دهیم، به دو تست زیر توجه کنید. این دو تست زمان اجرای برنامه ی تحت ویندوزی به نام ShowFormComplex را نشان می دهد.

به دلیل استفاده ی زیاد برنامه های تحت ویندوز از متدها در زمان شروع به کار، استفاده از پیش کامپایل به شدت سرعت اجرای برنامه را افزایش می دهد. بنابراین، به عنوان تکنیک هفتم از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرا در برنامه های دات سعی کنید که برنامه های Windows Form Application خود را مورد پیش کامپایل قرار دهید.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه های دات نت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *