در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه #6 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک ششم: به استفاده از StringBuilder برای کار با رشته ها

وقتی که یک رشته را تغییر می دهید، این امر باعث ایجاد یک رشته ی جدید میشود. اصطلاحاً، رشته های immutable هستند. این موضوع اغلب بسیار سریع اتفاق می افتد. اما، اگر به طور مکرر با رشته ها کار می کنید، تغییرات متعدد بر روی یک رشته باعث کاهش سرعت اجرای برنامه می شود. به عنوان یک راهکار مناسب، از کلاس StringBuilder استفاده کنید. از شما دعوت می کنیم که از آموزش ویدئویی کار با SecureString در سی شارپ و آموزش ویدئویی ساختن یک SecureTextBox در سی شارپ نیز دیدن کنید.

کلاس StringBuilder در انجام عملیات معمول بر روی رشته ها از قبیل اضافه کردن (Append) عملکرد بسیار بالایی دارد. به دو تکه کد زیر دقت کنید. کد اول بدون استفاده از کلاس StringBuilder نوشته شده است و کد دوم از کلاس StringBuilder استفاده می کند.

public static void Main(string[] args)
{
string s = "monkeys!";
int dummy = 0;
System.Text.StringBuilder sb = new System.Text.StringBuilder(s);
for (int i = 0; i < 1000000; i++)
sb.Append(s);
s = sb.ToString();
//foreach (char c in s) dummy++;
for (int i = 0; i < 1000000; i++)
dummy++;
return;
}

استفاده از کلاس StringBuilder سرعت کار با رشته ها را در برنامه ی شما رو به شدت افزایش می دهد. با استفاده از ابزار Perfmon می توان مدت زمان دقیقی که با استفاده از StringBuilder ذخیره شده و به هدر نمی رود را به دست آورد. از شما دعوت می کنیم که از آموزش کامل توسعه نرم افزار با سی شارپ نیز دیدن کنید. این آموزش رایگان نیز می تواند برای شما بسیار مفید باشد. مباحثی که در این آموزش رایگان منتشر شده است بسیار کلیدی و کاربردی می باشند. بنابراین، از شما دعوت می کنیم که حتماً این آموزش را نیز استفاده کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی سی شارپ دات نت

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی سی شارپ دات نت دیدن کنید.

نکته: دقت کنید که استفاده از کلاس StringBuilder نیز سربارهایی را برای حافظه و پردازنده دارد. به طور کلی، اگر قصد دارید ده عمل رشته ای یا بیشتر را انجام دهید، بهتر است از StringBuilder استفاده کنید.

به منظور یادیگری کامل برنامه نویسی سی شارپ به بسته ی آموزش ویدئویی سی شارپ دات نت رجوع کنید. بنابراین، به عنوان تکنیک ششم از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرا در برنامه های دات سعی کنید که از کلاس StringBuilder برای کار کردن با رشته ها استفاده کنید.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه های دات نت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *