در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه #5 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک پنجم: به کوچک کردن Working Set

به منظور افزایش سرعت برنامه های دات نت می توان تعداد اسمبلی هایی که برنامه به آنها Reference داده است را کاهش داد. این امر باعث کاهش working set برنامه شده و سرعت اجرا را افزایش می دهد. اگر به منظور استفاده از یک تک متد در یک اسمبلی، کل آن اسمبلی را load می کنید، شک نکنید که در حال ضربه زدن به سرعت اجرای برنامه هستند. برای جلوگیری از این موضوع سعی کنید که کد مورد نیاز را با روش دیگری تولید کنید.

زیر نظر گرفتن working set برنامه کار تقریبا دشواری است. می توانید از تکنیک های زیر برای این کار استفاده کنید.

  • از ابزار exe برای کنترل working set برنامه استفاده کنید.
  • از ابزار Perfmon استفاده کنید. این ابزار، تعداد اسمبلی های لود شده، تعداد کلاسها و یا حتی تعداد متدها را به شما نشان می دهد. یکی از نکات جالب دیگر این ابزار این است که مدت زمانی که برنامه صرف لود کردن اسمبلی ها می کند را نیز به شما نشان می دهد.

به منظور یادیگری کامل برنامه نویسی سی شارپ به بسته ی آموزش ویدئویی سی شارپ دات نت رجوع کنید. بنابراین، به عنوان تکنیک پنجم از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرا در برنامه های دات سعی کنید که از اسمبلی های غیرضروری در برنامه خود استفاده نکنید.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه های دات نت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *