در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه #10 صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

تکنیک دهم: مربوط به استفاده از عملایت IO بصورت ناهمزمان (Asynchronous)

اغلب اوقات برنامه های ما با داده ها کار می کنند. این عملیات می تواند شامل خواندن از یک فایل متنی، نوشتن بر روی یک stream و یا هر کار دیگری باشد. همزمان کردن کارهای IO با کارهای پردازشی که توسط CPU انجام میگیرد می تواند به طور قابل توجهی سرعت کار را افزایش دهد. دقت کنید که اگر این عمل به صورت درست و دقیق انجام نشود می تواند سرعت اجرای برنامه را به شدت کاهش دهد. ما در بسته ی جامع آموزش برنامه نویسی موازی، در رابطه با تکنیک های موازی سازی برنامه ها صحبت کرده ایم.

بسته ی آموزش ویدئویی برنامه نویسی چند نخی در سی شارپ

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی برنامه نویسی چند نخی در سی شارپ دیدن کنید.

نوشتن کدهای عملیات IO به طور ناهمزمان با عملیات محاسباتی برنامه که توسط CPU انجام می شود، می تواند تا ده برابر برنامه را سریع تر کند. از نظر امنیت نیز نکاتی در این زمینه وجود دارد که باید به آنها دقت شود. به عنوان مثال، ارسال داده های stack متد فراخوان به فراخوانده شده یکی از موضوع هایی ست که از نظر امنیتی باید به آن توجه کرد.

بنابراین، به عنوان تکنیک دهم و آخرین تکنیک از سری آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرا در برنامه های دات سعی کنید در صورت امکان قسمت هایی از برنامه که با خواندن و نوشتن داده ها سر و کار دارند را با عملیاتی که محاسباتی هستند موازی کنید.

از شما دعوت می کنیم که از دیگر قسمت های این آموزش نیز دیدن کنید. لیست کامل این سری آموزشی را می توانید از مطلب مربوط به آموزش ده تکنیک افزایش سرعت اجرای برنامه های دات نت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *