در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده برتری WPF به Win Forms – قسمت چهارم صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

به عنوان چهارمین برتری از مجموعه برتری های WPF نسبت به Windows Form Application ها باید به قابلیت استایل ها در WPF اشاره کنیم. فرض کنید که شبیه فرم زیر قصد داریم که ظاهر تمامی یا تعدادی از دکمه ی برنامه شبیه به هم باشند:

Styles are Much Better in WPF

بدون شک در Windows Form نمی توان به یک راه بسیار ساده برای انجام این کار فکر کرد، در حالی که در WPF تمام کاری که نیاز است انجام دهیم، تعریف کردن یک استایل است:

Styles are Much Better in WPF2

هر چند که استایل ها در WPF املای متفاوتی نسبت به CSS دارند اما ایده ی اصلی استایل های WPF و CSS یکی است.

بسته ی آموزش ویدئویی مباحث پیشرفته در WPF

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی مباحث پیشرفته در WPF دیدن کنید.

در WPF حتی می توان Resource Dictionary تعریف کرد. Resource Dictionary ها دقیقا شبیه فایل های CSS هستند که مجموعه ای از استایل ها را در درون خود دارند. علاوه بر این، در استایل های WPF قابلیت وراثت نیز وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می توان بعضی از خاصیت های تعریف شده در یک استایل را، در استایل دیگری استفاده کرد. تعریف استایل های اسم گذاری شده (Named Style) اجازه می دهند که کنترل بیشتری بر روی اعمال استایل ها روی کنترل ها داشته باشید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با WPF استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده برتری WPF به Windows Forms Application مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *