شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

ده برتری WPF به Win Forms – قسمت چهارم

در این پست، قسمت چهارم از سری آموزش “ده برتری WPF به Win Forms” از وبسایت پرووید را برای شما عزیزان قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

به عنوان چهارمین برتری از مجموعه برتری های WPF نسبت به Windows Form Application ها باید به قابلیت استایل ها در WPF اشاره کنیم. فرض کنید که شبیه فرم زیر قصد داریم که ظاهر تمامی یا تعدادی از دکمه ی برنامه شبیه به هم باشند:

Styles are Much Better in WPF

بدون شک در Windows Form نمی توان به یک راه بسیار ساده برای انجام این کار فکر کرد، در حالی که در WPF تمام کاری که نیاز است انجام دهیم، تعریف کردن یک استایل است:

Styles are Much Better in WPF2

هر چند که استایل ها در WPF املای متفاوتی نسبت به CSS دارند اما ایده ی اصلی استایل های WPF و CSS یکی است. در WPF حتی می توان Resource Dictionary تعریف کرد. Resource Dictionary ها دقیقا شبیه فایل های CSS هستند که مجموعه ای از استایل ها را در درون خود دارند. علاوه بر این، در استایل های WPF قابلیت وراثت نیز وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می توان بعضی از خاصیت های تعریف شده در یک استایل را، در استایل دیگری استفاده کرد. تعریف استایل های اسم گذاری شده (Named Style) اجازه می دهند که کنترل بیشتری بر روی اعمال استایل ها روی کنترل ها داشته باشید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *