شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

ده برتری WPF به Win Forms – قسمت پنجم

در این پست، قسمت پنجم از سری آموزش “ده برتری WPF به Win Forms” از وبسایت پرووید را برای شما عزیزان قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

به عنوان پنجمین برتری از مجموعه برتری های WPF نسبت به Windows Form Application ها باید گفت که به احتمال بسیار زیاد حوزه ی برنامه نویسی تحت ویندوز با آینده ی WPF گره خورده است. هر چند که امروز از Windows Form Application ها به شدت استفاده می شود ولی در این پست سه دلیل را برای اینکه WPF آینده ی برنامه های تحت ویندوز را رقم می زند، مطرح شده اند.

دلیل اول

اگر یک سرچ ساده در stackoverflow بزنید خواهید دید که تعداد سوالاتی که در رابطه با WPF پرسیده شده است بسیار بیشتر از Windows Forms است. به عبارت دیگر، برنامه نویسان از سر تا سر دنیا سعی دارند که برنامه های WPF بسازند و آنها را عملیاتی کنند. به عکس زیر توجه کنید:

Strength of User Base Strength of User Base2

دلیل دوم

به احتمال زیاد مایکروسافت WPF را به Windows Forms ترجیح می دهد. حتی اگر به تغییر آیکون ویژوال استادیو در سالهای اخیر و حتی IDE ویژوال استادیو دقت کرده باشید، خواهید دید که از تکنولوژی WPF برای ساخت آن استفاده شده است:

Microsoft's Backing

هر چند که در ساخت یک برنامه ی تحت ویندوز، Windows Form Application در بالای WPF قرار دارد ولی در کل، به احتمال بسیار قوی مایکروسافت WPF را به Windows Form ترجیح می دهد.

دلیل سوم

دلیل سوم که احتمالاً آینده ی برنامه های تحت ویندوز را WPF رقم می زند، این است که WPF نسبت به Windows Form برتری های زیادی دارد که در همین مجموعه پست های آموزشی در وبسایت پرووید به آنها اشاره می کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *