در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده برتری WPF به Win Forms – قسمت دوم صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

ده برتری WPF به Win Forms – قسمت دوم

به عنوان دومین برتری از مجموعه برتری های WPF نسبت به Windows Form Application ها باید به این موضوع اشاره کنید که در WPF قرارگیری کنترل ها به صورت مطلق (Absolute) نیستند. کنترل ها در WPF به صورت نسبی (Relative) بر روی فرم قرار می گیرند. در تصویر زیر یک فرم ساده در پلت فرم Windows Form را می بینید که در آن یک کنترل Button بر روی فرم با پروپرتی های Left و Top به صورت مطلق بر روی فرم قرار گرفته اند:

Windows Forms uses Absolute Positioning

تصویر زیر یک فرم ساده ی WPF را نشان می دهد که یک کنترل Button به صورت Relative بر روی فرم قرار گرفته است.

WPF uses Relative Positioning

و کد XAML مربوطه:

WPF uses Relative Positioning2

یکی از موضوع ها بسیار مهم که این قابلیت WPF برای ما فراهم می کند هنگامی است که قصد داریم فرمی را ایجاد کنیم که مورد Resize قرار می گیرد. به عبارت دیگر، با تغییر اندازه در یک فرم WPF نیازی نیست که نگران قرار گیری درست کنترل ها باشید. تصویر زیر را مشاهده کنید:

Why Flow Layout is Better

با کوچک و بزرگ شدن فرم بالا، مکان دکمه ی Use this تغییر نمی کند و از سمت چپ و راست و پایین فاصله ی خود را با لبه های فرم به درستی حفظ می کند. این قابلیت از WPF را در برنامه های تحت وب نیز با استفاده از CSS پیاده سازی می کنیم.

بسته ی آموزش ویدئویی مباحث پیشرفته در WPF

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی مباحث پیشرفته در WPF دیدن کنید.

در برنامه های تحت وب با استفاده از CSS کنترل ها به صورت یک Flow روی هم قرار می گیرند.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با WPF استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده برتری WPF به Windows Forms Application مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *