در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با ده برتری WPF به Win Forms – قسمت اول صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

به عنوان اولین برتری از مجموعه برتری های WPF نسبت به Windows Form Application ها باید بگوییم که ساخت برنامه های WPF نستباً سریع تر است. البته این سرعت به شرط آن است که به راحتی بتوانید با XAML کار کنید و در واقع آن را به خوبی فرا گرفته باشید.

برای ساخت فرم های یک برنامه در پلت فرم Windows Forms باید کنترل ها را از جعبه ابزار به روی فرم قرار دهید و سپس پروپرتی های آن ها را تغییر دهید:

Designing a Form in WinForms1 Designing a Form in WinForms2

در حالی که برای ساخت یک فرم زیبا در پلت فرم WPF کافی است شروع به تایپ کردن XAML کنید. به علاوه، به راحتی می توان کدهای XAML خود را کپی / پیست کنید که این موضوع خود سرعت کار کردن بالا می برد.

Designing a Form in WPF

Designing a Form in WPF2

شاید یکی دیگر از موضوع هایی که برای اعمال این سرعت در ساخت برنامه های WPF به آن نیاز داشته باشید، تایپ ده انگشتی است. بنابراین، اگر از آن دسته از دوستانی هستند که فقط با دو انگشت تایپ می کنند، لطفاً فکری به حال خود کنید!

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با WPF استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش ده برتری WPF به Windows Forms Application مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *