در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با درج داده در دیتابیس با استفاده از EF Core در روش Disconnected Scenario #4 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در قسمت قبلی از این آموزش در رابطه با درج کردن چندین رکورد در Entity Framework Core در disconnected scenario صحبت کردیم.

درج کردن رکورد ها در Entity Framework Core در disconnected scenario با استفاده از DbSet

همانطور که قبلاً نیز گفتیم در Entity Framework Core می توانیم با استفاده از DbSet یک شی از یک entity را بر روی دیتابیس ذخیره کینم. این موضوع با ساخته شدن دستور مناسب SQL انجام می شود. این موضوع دقیقاً شبیه به انجام این کار در Entity Framework 6 است. از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6 وبسایت پرووید استفاده کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی معماری نرم افزار در Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی معماری نرم افزار در Entity Framework Core دیدن کنید.

با استفاده از متد DbSet<TEntity>.Add می توانید یک entity را با تنظیم کردن EntityState بر روی مقدار Added به context اضافه کنید. علاوه بر این، متد DbSet<TEntity>.AddRange باعث attach شدن یک collection از entity ها به context شده و EntityState همه ی آنها بر روی حالت Added قرار می گیرد. در رابطه با collection ها در بسته ی آموزش ویدئویی Collection ها در سی شارپ از وبسایت پرووید بیشتر صحبت کرده ایم. لطفاً کد زیر را بررسی کنید.

var std = new Student()
{
    Name = "Bill"
};

using (var context = new SchoolContext())
{
    context.Students.Add(std);

    // or
    // context.Students.Attach(std);

    context.SaveChanges();
}

در کد بالا context.Students از نوع DbSet<Student> است. بنابراین، در این DbSet فقط می توانیم student اضافه کنیم. بنابراین، دستور context.Students.Add(std) باعث attach شدن std که از نوع Student است به context شده و EntityState آن بر روی مقدار Added تنظیم می شود. این موضوع باعث می شود که در زمان صدا زدن متد SaveChanges دستور INSERT ای ساخته شده و بر روی دیتابیس اجرا شود. لطفاً در این رابطه حتماً بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری را استفاده کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم دیدن کنید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می کنیم که از دیگر آموزش های رایگان وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework Core استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *