در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework Core صحبت خواهیم کرد. میتوان گفت که Entity Framework Core نسخه جدید Entity Framework است که پس از نسخه ششم آن منتشر شد.

تکنولوژی Entity Framework Core چیست؟

در این مقاله از وبسایت پرووید در رابطه با تکنولوژی Entity Framework Core به عنوان نسل جدید تکنولوژی دسترسی به داده و یا همان Data Access که از سمت مایکروسافت برای استفاده در برنامه هایی که با . NET Core ساخته شده اند صحبت خواهیم کرد.
میتوان گفت که Entity Framework Core نسخه جدید Entity Framework است که پس از نسخه ششم آن منتشر شد. برخی از ویژگی های Entity Framework Core عبارتند از:

  • Open-source بودن
  • Lightweight بودن
  • Extensible بودن
  • Cross-platform بودن

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

در واقع می‌توانیم بگوییم که Entity Framework Core نسخه بعدی و یا نسل بعدی از تکنولوژی Data Access مایکروسافت به اسم Entity Framework می باشد. Entity Framework Core یک ORM است که مخفف Object/Relational Mapper می باشد. در واقع می‌توانیم بگوییم که Entity Framework یک بهبود در ADO.NET می باشد و به برنامه نویسان امکان می دهد که به صورت خودکار به داده های درون یک دیتابیس دسترسی پیدا کرده و آنها را بخوانند و ذخیره کنند. هدف مایکروسافت از معرفی Entity Framework Core استفاده شدن است در برنامه ‌هایی بود که با .NET Core  نوشته می شوند. با این وجود امکان استفاده کردن از Entity Framework Core در برنامه های .NET Framework نیز میباشد. تصویر زیر نشان دهنده ی انواع مختلف برنامه ها و ورژن های دات نت و سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط Entity Framework Core می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *